Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

До перемовин щодо об'єднання Кіпру долучаться держави-гаранти і генсек ООН

12 січня, 2017 - 11:57

Новий генсек ООН Антоніу Гутерріш буде сьогодні бути присутнім на переговорах в Женеві щодо воз’єднання розділеного острова Кіпр, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на EurActiv.

Це буде перший закордонний візит Гуттеріша після вступу на посаду 1 січня. На переговорах також буде присутній президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

До Швейцарії приїдуть і міністри закордонних справ так званий держав-гарантів – Великої Британії, Греції і Туреччини. Зустріч відбудеться після трьох днів мирних переговорів, які тривали у Женеві між лідерами двох частин Кіпру.

Вчора посланник ООН Еспен Барт Ейде заявив, що обидві сторони близькі до угоди про те, який загальний відсоток острова буде контролювати кожна сторона.

Одне з головних питань полягає в тому, як зміняться кордони, в тому числі в околицях міста Морфу на північному узбережжі.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс попередив, що угода неможлива без повного повернення Морфу, в той час як деякі представники в кіпрсько-турецькому таборі оголосили повернення міста помилковим.

Нагадаємо, переговори щодо об’єднання Кіпру, які у листопаді відбувалися у Швейцарії, зайшли в глухий кут.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...