Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мiй народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
Михайло Коцюбинський, громадський діяч, класик української літератури

Відповідь США на захоплення Криму була слабкою, - Тіллерсон

12 січня, 2017 - 10:15
Фото Reuters

Кандидат на пост держсекретаря США Рекс Тіллерсон вважає, що відповідь США на дії Росії в Україні виглядає слабкою.

Про це він сказав, виступаючи в середу в Сенаті на слуханнях, на яких розглядається його кандидатура, передає "Інтерфакс-Україна".

"Так, це моя думка", – відповів Тіллерсон на питання одного з сенаторів про те, чи вважає він, що відповідь адміністрації президента США Барака Обами на українську кризу була "занадто слабкою".

За словами Тіллерсона, санкції, введені після анексії Криму Росією в 2014 році, "не змогли втримати їх (Росію) від вторгнення на схід України".

"У цій ситуації, з урахуванням драматичного "взяття" Криму, це була драматична подія, санкцій було недостатньо, щоб утримати російське керівництво", – сказав кандидат на пост глави Держдепу.

Відповідаючи на питання, чи потрібно було в тій ситуації застосовувати військову силу, Тіллерсон зазначив:

"На мій погляд, треба було показати (присутність) наших сил на кордонах, давши зрозуміти, що далі йти не можна".

Тіллерсон також заявив, що Адміністрація США не має наміру визнавати анексію Криму, якщо тільки з цим не погодиться народ України.

"Ні, єдиний шлях, коли ми зможемо визнати, якщо буде існувати ширша угода, яка задовольнить і український народ", – сказав він, відповідаючи на питання на слуханнях в Сенаті.

"Без цього ми ніколи визнаємо цього", – додав Тіллерсон.

Як відомо, обраний президент США Дональд Трамп обрав главу нафтової корпорації Exxon Mobil Corp. Рекса Тіллерсона, відомого своїми проросійськими заявами, наступним держсекретарем США. У своїй заяві пан Трамп назвав 64-річного Тіллерсона одним із "найбільш досвідчених бізнес-лідерів" у світі. Вважається, що пан Тіллерсон має хороші стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним, і це викликає тривогу серед демократів і деяких республіканців. Зазначається, що для призначення на цю посаду його кандидатуру має затвердити сенат.

Новини партнерів

Loading...