Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Бізнес озвучив кандидатам на пост Президента України ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання

12 лютого, 2019 - 21:00

70 бізнес-асоціацій з усіх регіонів України – учасники Національної бізнес-коаліції публічно презентували пропозиції щодо поліпшення бізнес-середовища в Україні, детінізації бізнесу та створення прозорих і рівних умов для всіх гравців, - повідомляє Інтерфакс Україна.

Основою для ТОП-10 вимог підприємців до влади стали пріоритети Української Ради Бізнесу та Спілки українських підприємців (СУП).

«Практично 90% проблем, що гальмують розвиток бізнесу, спільні для більшості суб'єктів підприємницької діяльності. Тому для вираження об'єднаної позиції ми з СУП об'єднали наші зусилля, - пояснила ініціативу член Наглядової ради Української Ради Бізнесу (УРБ) Софія Арасланова.

6 найбільш важливих для економічного зростання ініціатив в Топ-10 – це заміна податку на прибуток податком на виведений капітал, зниження податкового тиску на фонд оплати праці, створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та економічних підрозділів інших правоохоронних органів, впровадження безпаперових технологій ведення звітності, демонополізація ринків енергопостачань, спрощення підключення до електромереж, інституційна реформа контролюючих органів.

Ще 4 пріоритетні зміни бізнес-клімату в Україні було визначено всіма членами коаліції за допомогою рейтингового голосування. Вибір здійснювався з переліку більше ніж 20 пріоритетів, запропонованих бізнес-спільнотою.

«Ми не сумніваємося в тому, що врахування інтересів бізнесу – це найбільш ефективна стратегія при визначенні напрямку економічного розвитку країни», - зазначає в. о. виконавчого директора Спілки українських підприємців Тетяна Паламарчук.

За словами члена Наглядової ради УРБ Софії Арасланової, у країні необхідно провести радикальне реформування податкової та митної служб зі зміщенням пріоритетів із кількості перевірок на їх якість, введення особистої відповідальності працівників перевіряючих інстанцій. Підприємці констатували також неефективність спроб влади вивести економіку з «тіні». Зараз, за різними оцінками, частина «тіньової економіки» становить до 42%. Це означає нерівність умов для різних гравців, призводить до виведення капіталів із країни, робить нерентабельним для інших створення власного виробництва на території України.

«Наші консолідовані пропозиції спрямовано на подорожчання маніпулювання ПДВ та перебування «в тіні», - розшифровує одну з тез ТОП-10 Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), член наглядової ради УРБ. – Ми пропонуємо апробовані цивілізованим світом і такі, що показали свою ефективність, методи: наприклад, електронні податкові накладні, що враховують фізичний обсяг поставок. Можливо, як перший крок необхідно вводити новий порядок не для всіх категорій товарів, а лише для тих, за якими за інформацією податкової служби спостерігається максимальна кількість зловживань».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ