Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

На Дніпропетровщині поліцейських навчають, як стати друзями дітей

12 лютого, 2020 - 17:19
Фото з архіву "Дня"

На Дніпропетровщині поліцейських громад навчають ефективній комунікації з дітьми.

Саме Дніпропетровщина стала пілотним регіоном, у якому почали запроваджувати посади поліцейських офіцерів, які обслуговують сільскі ОТГ. Загалом до зустрічі долучилися понад 60 учасників. «Благополуччя дітей та забезпечення їх захисту – один із пріоритетів держави. Особливої уваги потребують ті, хто опинився у скрутних життєвих обставинах. Нині в області 1,2 тис таких хлопчиків та дівчаток. Крім того, і підлітки із благополучних сімей можуть стати жертвами булінгу чи «токсичних дорослих» в соцмережах, зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай.

– Аби діти почувалися у безпеці і в школі, і в родині, необхідно дорослим об’єднати зусилля». На тренінгу досвідом комунікації з дітьми ділилися працівники соціальних служб. «Поліцейський громади поєднує декілька функцій. Серед них – робота з дітьми. Для більш ефективного виявлення прихованих фактів насильства треба вміти правильно спілкуватися з підлітками. Тут неоціненним є досвід соціальних працівників», – сказав заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Тренінг поліцейських ініціювала громадська організація «Громадський рух» Джендер Стрім», але сама ідея зустрічі прийшла від поліцейського Аулівської громади. «Він розповів, що серед 12-річних школярів є курці та дебошири. Порадився з нами, як краще працювати з такими підлітками», каже керівниця ГО «Громадський рух» Джендер Стрім» Ольга Полякова.

У Аулівській громаді запустили новий проєкт, який планують згодом поширити іншими територіями області. Активісти працюють із дітьми, батьками, соціальними працівниками, педагогами, поліцейськими. Навчають безпеці в Інтернеті, правилам дорожнього руху. А ще розповідають, куди дитина може звернутися, якщо стикнулася з віртуальним або реальним насиллям, у тому числі сексуального характеру.

«Часто спілкуюся з маленькими мешканцями громади. Коли приходжу до школи, вони вже впізнають мене, кидаються в обійма, наче до рідного татуся. Це приємно, але й накладає велику відповідальність. Тож навички, отримані на тренінгу, точно стануть у нагоді», поділився поліцейський Ляшківської ОТГ Олександр Комісар. 

Вадим РИЖКОВ  «День»  Дніпро

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ