Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ — нам байдуже.
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, мислитель, правозахисник,

Лідери США та Куби висловилися за нормалізацію відносин

12 квітня, 2015 - 11:14
Рауль Кастро і Барак Обама
Фото Reuters

Президент США Барак Обама і голова Держради Куби Рауль Кастро вважають за необхідне якнайшвидше відновлення відносин між двома країнами, перерваних більше 50 років тому.

"Одним з наших термінових завдань є нормалізація дипломатичних відносин та відкриття нашого посольства в Гавані. Куба зможе відкрити своє посольство у Вашингтоні, щоб наші дипломати мали можливість регулярніше спілкуватися", - заявив Обама на зустрічі з Кастро в Панамі на Саміті Америк.

Президент США охарактеризував саму зустріч з кубинським лідером як "по-справжньому історичну".

"Зараз ми можемо рухатися шляхом в майбутнє. Думаю, що якщо політика з боку США останніх 50 років нічого не змінила, то, на мою думку, настав час спробувати щось нове", - зазначив Обама.

Він запевнив, що США "не займаються зміною режиму на Кубі (...) Куба не представляє небезпеки для Сполучених Штатів".

Керівники двох держав визнали наявність розбіжностей між ними по низці питань, включаючи проблеми дотримання прав людини, демократичних свобод. Разом з тим, за словами Обами, "для нас є можливість перегорнути сторінку минулого і розвивати нові відносини між двома країнами".

Рауль Кастро, зі свого боку, погодився щодо важливості нормалізації відносин і відзначив, що готовий обговорювати з американськими представниками будь-які проблеми.

"Думаю, що всі питання можуть стояти на порядку денному. Вважаю, що ми можемо говорити про все (...) В дусі поваги до ідей один одного", - підкреслив кубинський лідер.

Він пояснив: "Ніхто не повинен плекати ілюзій, все вірно, між нами багато розбіжностей".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ