Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Міністри 28 країн ЄС зустрінуться для обговорення нової міграційної політики

12 липня, 2018 - 11:46
Фото Reuters

Міністри внутрішніх справ 28 країн Євросоюзу зустрінуться у четвер в австрійському Інсбруку, щоб обговорити нову міграційну політику та заходи зі стримування потоку біженців. Про це повідомляє агентство AFP.

"Зустріч в Інсбруку буде зосереджена, зокрема, на розробці спільного плану щодо міграції. Очікується, що головуюча в ЄС Австрія буде наполягати на зміні міграційної політики ЄС, щоб зробити неможливим подачу заявки на отримання притулку на європейській території", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає агентство, попри те, що кількість мігрантів різко скоротилася з пікового показника 2015 року, ця проблема є ключовою в Європі та основною темою шестимісячного головування Австрії.

Міністр внутрішніх справ Австрії Герберт Кікль повідомив на початку цього тижня, що він запропонує подавати заявки на отримання притулку в таборах біженців за межами Європи "певній мобільній комісії".

Тільки біженці з країн, які безпосередньо межують з ЄС, зможуть подавати свої прохання про надання притулку на території ЄС.

Кікля швидше за все підтримає італійський колега Маттео Сальвіні, який вже заборонив рятувальним човнам неурядових організацій, які підбирають мігрантів у Середземному морі, заходити в італійські порти, звинувачуючи їх у наданні допомоги торговцям людьми.

Очікується, що Сальвіні на неформальній зустрічі в Інсбруку попросить держави не надсилати кораблі міжнародних місій із врятованими мігрантами до італійських портів.

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...