У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

США планують вводити санкції проти інвесторів "Північного потоку-2"

12 липня, 2018 - 13:28
Фото: Reuters

Представник Держдепартаменту США повторив попередження, що західні компанії, які будуть інвестувати в газопровід «Північний потік -2», можуть бути піддані санкціям.

Про це повідомляє агентство Reuters.

«Північний потік -2» планується використовувати для транспортування російського газу до Німеччини. США вважають, що цей проект становить загрозу для європейської безпеки.

Представник Держдепартаменту США повідомив агентству Reuters: «Ми вважаємо, що (трубопровід) підриває енергетичну безпеку Європи і надає Росії ще один інструмент політичного тиску на європейські держави, особливо на Україну. Росія розуміє, що цей проект розділяє Європу ».

У середу президент США Дональд Трамп звинуватив Німеччину в тому, що вона стала «заручником» Росії через свою залежність від поставок російських енергоносіїв і підтримки проекту «Північний потік -2», який планується прокласти по дну Балтійського моря, в обхід традиційного маршруту, що проходить через територію України.

Нагадаємо, Вашингтон вже попереджав компанії, які хочуть взяти участь у розбудові російського проекту "Північний потік-2" щодо загрози запровадження проти них санкцій. Речниця держдепартаменту США Хізер Науерт повідомила, що США дали чітко зрозуміти своїм партнерам з інших країн, що фірми, які працюють у секторі енергетичного експорту Росії – якщо вони займаються цим видом бізнесу – можуть потрапити під санкції CAATSA  (Акту протистояння противникам Америки через санкції).

Повідомлялося, що два дні тому Порошенко закликав ЄС зупинити будівництво “Північного потоку-2”.

Читайте більше в ексклюзивному матеріалі "Дня" "Північний потік-2": формула війни чи миру?".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День