У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У Туреччині 72 людини засудили до довічного ув'язнення за участь у заворушеннях 2016 року

12 липня, 2018 - 16:14
Фото: Reuters

Суд в Туреччині засудив 72 людини до довічного ув'язнення за участь у заворушеннях в Стамбулі під час спроби державного перевороту в 2016 році.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За версією слідства, підсудні брали участь в зіткненнях на Босфорському мосту.

Їм були пред'явлені звинувачення "в навмисному вбивстві цивільних осіб", які прислухалися до заклику президента Туреччини Ердогана кинути виклик змовникам.

Нагадаємо, спроба перевороту в Туреччині, організована частиною збройних сил країни, була здійснена в ніч на 16 липня 2016 року. Президент Ердоган, який встиг покинути свою резиденцію, закликав турецьких громадян вийти на вулиці і протистояти заколотникам. У почалися зіткнення між прихильниками і противниками Ердогана загинули більше 200 осіб, 43 з них - на Босфорській мосту в Стамбулі, який після провалу перевороту був перейменований в "міст мучеників 15 липня".

Раніше повідомлялося, що за період від липня 2015 до грудня 2016 року в регіонах Туреччини, населених курдами, загинули близько 2 тисяч людей під час операцій турецьких правоохоронців. 800 із них були працівниками служб безпеки, а ще 1200 - цивільними. Такі дані наведено у звіті управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Повідомлялося також, що правозахисна організація Amnesty International звинуватила турецький уряд у створенні "обстановки постійного залякування" у суспільстві й скороченні діяльності правозахисників після невдалого перевороту у 2016 році.

Читайте більше у матеріалах "Дня" "Туреччина між Заходом та Росією" і "Битва за турецький "приз".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!