Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

До США втекла вірусологиня з Гонконгу, яка має викривальні дані щодо коронавірусу, - ЗМІ

12 липня, 2020 - 12:22
Фото: Скріншот з відео Fox News

Вірусологиня з Гонконгу Лі-Мен Янь утекла до Сполучених Штатів Америки, аби розкрити світовій спільноті правду про бездіяльність китайської комуністичної влади на початку пандемії Covid-19.

Вона стверджує, що про небезпеку коронавірусу та особливості захворювання ним були відомі офіційному Пекіну ще до того, як ним було оприлюднено перші дані. Наразі Янь перебуває у безпечному місці на території США, де вона дала інтерв'ю телеканалу Fox News, передає Еспресо.TV.

"Причина, що я приїхала до США, полягає в тому, що я передаю повідомлення про істину COVID", - сказала вона.

Науковиця додала, що якщо вона спробує розповісти свою історію в Китаї, вона "зникне і буде вбита".

Як стверджує Янь, вона була однією з перших в світі вчених, що вивчали новий коронавірус. Наприкінці грудня 2019 року. її керівник у довідковій лабораторії ВООЗ університету у Гон-Конзі, доктор Лео Пун, попросив вивчити дивну групу випадків захворювання на SARS, котрі походили з материкового Китаю. 

"Уряд Китаю відмовився дозволити закордонним експертам, у тому числі з Гонконгу, проводити дослідження в Китаї", - сказала вона.

"Тому я звернулася до своїх друзів (у КНР - ред.), аби отримати більше інформації", - додала Янь.

Вчена мала  розгалужену мережу професійних контактів у різних медичних установах у материковому Китаї. Один з її колег, співробітник Центру контролю та профілактики захворювань у Китаї, першим дізнався про ці випадки і нібито розповів їй 31 грудня про підтверджену передачу COVID-19 людини від людини задовго до того, як Китай та ВООЗ визнали, що таке поширення взагалі можливе.

Янь повідомила про деякі з цих ранніх даних своєму начальнику.

"Він просто кивнув", - згадала вона і наказав їй продовжувати працювати.

Як нагадує Fox News, за кілька днів, 9 січня 2020 року, ВООЗ оприлюднила заяву із такими слвоами: "За даними китайської влади, даний вірус може викликати важкі захворювання у деяких пацієнтів і не передається легко між людьми".

За словами Янь, 16 січня вона знову повідомила про отримані нею свідчення та висновки своєму керівнику, але саме тоді він порадив їй "мовчати та бути обережною".

"Як він попереджав мене раніше: "Не заходьте за червону лінію", - сказала дослідниця.

Інакше "ми потрапимо в біду, і ми зникнемо".

Вона також стверджує, що співголова лабораторії ВООЗ, професор Малік Пейріс, як один з тих, хто консультує керівництво цієї організації щодо пневмонії і легеневих хвороб, знав про рівень попередньої загрози, але нічого не вдіяв.

Своєю чергою Пейріс не відповів на запити Fox News.

При цьому у ВООЗ журналістам заявили, що Янь, Пун чи Пейріс ніколи не працювали безпосередньо в Організації.

"Професор Малік Пейріс - експерт з інфекційних захворювань, який був у місіях та експертних групах ВООЗ, - як і багато людей, відомих у своїх сферах", - заявила представниця ВООЗ Маргарет Ен Гарріс в електронному листі на адресу редакції Fox News.

"Це не робить його співробітником ВООЗ. Також він не представляє ВООЗ", - наголосила вона.

Янь каже, що її не дивує подібна ситуація, але вона не збирається зупинятися й, усвідомлюючи увесь ризик, і далі розповідатиме що насправді відбувалося у Китаї в перші дні та тижні пандемії.

Тим часом до справи долучилося Федеральне бюро розслідувань США, яке почало власне розслідування на підставі свідчень вченої та наявних у неї даних. За словами, Янь її опитували годинами та залучили в якості доказу по цьому провадженню її мобільний телефон.

При цьому в ФБР сказали Fox News, що не можуть ані підтвердити, ані спростувати слова Янь.

Також Fox News було показано розписку про взаємодії дослідниці зі слідством.

Нагадаємо, 5 липня лондонська газета The Sunday Times повідомила, що Уханьський інститут вірусології (КНР) зберігав зразки COVID-19, починаючи з 2012 року.

Голова британської розвідки SIS/MI6 у 1999-2004 роках сер Річард Дірлав, вірус SARS-CoV-2 має штучне походження, оскільки його ключові елементи не еволюціонували природним чином, а були в нього інтегровані. На його думку, зробили це китайські вчені під час вивчення коронавірусу в кажанів. А далі стався нещасний випадок - модифікований під людський організм вірус вирвався з лабораторії.

16 квітня 2020 року авторитетну думку про штучне походження Covid-19 висловив нобелівський лауреат, француз Люк Монтаньє. За його словами, вочевидь, китайці прагнули створити вакцину проти СНІДу, вставивши секвенцію ВІЛ у коронавірус. Тобто, як він тоді пояснював, йдеться не про військову розробку, проте не менш небезпечну, ніж військова. Просто, "щось пішло не так", а китайська влада вирішила усе засекретити.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ