Малоросійство — це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

На Львівщині нагородили відзнаками фронтових собак

12 серпня, 2019 - 22:40
Фото: ngu.gov.ua

12 собак, які разом зі своїми хазяями були на фронті, отримали нагороди на Львівському кінологічному фестивалі.

Усіх чотирилапих героїв нагородили пам’ятними відзнаками «За службу Україні», повідомляє Армія Inform.

"Наша мета – показати, що і у мирному житті, й на війні собаки завжди поруч зі своїми господарями", – зазначила організатор фестивалю Наталя Лелик.

Можливо, не кожен з чотирилапих героїв знає всі тонкощі виставкового етикету. Проте у них чимало інших бойових чеснот.

От , наприклад, французький бульдог із позивним Чупакабра має бойове уламкове поранення, і на його рахунку 27 врятованих життів українських бійців, яких він знайшов під завалами будинків у Мар’їнці.

А от герой Айдар, під час служби на блокпосту поблизу Станиці Луганської допоміг знешкодити розвідувально-диверсійну групу ворога та знайшов два автомати Калашникова, що були приховані в автомобілі порушників.

Уперше на теренах Західної України,у Львові, відбувся кінно-кінологічний фестиваль «Завжди поряд», зазначає прес-служба Національної гвардії України на офіційному сайті.

До фестивалю разом із представниками кінологічних служб Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Збройних сил України, також долучились і кінологічні групи військових частин 4114 та 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання й Навчального центру Національної гвардії України.

Під час виконання бойових завдань, допомога службових собак неоціненна. Тварини здатні краще за людей чути артобстріли і попереджають про небезпеку. Собаки охороняють важливі державні об’єкти та позиції, чітко визначаючи наближення непроханих гостей. За їх допомогою рятують людей з під завалів будинків.

«Саме тому ми й назвали фестиваль «Завжди поряд», — розповідає організатор фестивалю Віктор Іонов, — А щоб показати максимальні можливості  собак ми запросили професійних кінологів і їх службових собак з силових структур. Ці службові собаки завжди знаходились зі своїми господарями навіть під час бойових дій. Вони неодноразово знаходили вибухові речовини, допомагали виявляти зброю у порушників на блокпостах, та рятували людське життя, часто ризикуючи своїм». 

Право відкрити фестиваль було надано саме цім кінологам і їх чотирилапим помічникам.

Кожного службового собаку, якій відзначився під час виконання бойових завдань, було представлено присутнім й нагороджено пам'ятними відзнаками “За службу Україні».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ