Малоросійство — це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

У Вінниці рятувальники влаштують змагання, щоб врятувати свого побратима

12 серпня, 2019 - 22:00
Фото: dsns.gov.ua

14 серпня на території спортивного комплексу головного управління ДСНС відбудуться обласні змагання «Firefighter Combat Challenge», під час яких визначатимуть найсміливішого пожежника. За звання кращого змагатимуться представники 14 команд з різних підрозділів служби «101» Вінниччини. На учасників очікують непрості випробовування: підйом рукавних скаток сходовими маршами, силовий тренажер, прокладання рукавної лінії та подача води зі ствола у мішень, а також порятунок «потерпілого». Благодійного складовою заходу стане збір коштів на підтримку рятувальника Сергія Довганя, який нині бореться із важкою хворобою. Як повідомила дружина Сергія, журналістка Тетяна Довгань, її чоловік потребує термінової трансплантації печінки. Операція коштує 125 тисяч доларів. Це для родини непідйомна сума.

«Ми вдячні усім і кожному, хто підтримує нашу родину і допомагає врятувати мого чоловіка батька двох моїх синочків, – розповідає Тетяна. – Рік ми боролися з невідомою хворобою. Лікарі передбачали і онкологію, і аутоімунні зміни в організмі. Діагноз вибив землю з-під ніг – синдром Бадда-Кіарі, вкрай рідкісне захворювання, яке супроводжується тромбозом вен печінки. Фактично орган не фільтрує кров, тому всі системи працюють зі збоями. Двічі за цей місяць з легень відкачували рідину і двічі була внутрішня кровотеча. Консервативно це не лікується. Врятувати може лише пересадка. Провести операцію готові лікарі з центру хірургії і трансплантології у Мінську. Питання залишається у грошах. Тож просимо усіх небайдужих людей про допомогу».

Збиратимуть гроші на порятунок Сергія Довганя упродовж дня змагань. Але долучитися до пожертви можуть усі охочі ( і не лише вінничани). Реквізити для допомоги: 5168 7427 0199 8167 (Гривні UAH, приват Довгань Сергій Дмитрович) 5168 7574 0069 3059 (USD, Dovhan Tetiana ). Телефон для уточнень – 097-682-87-64

Довідка «Дня». Змагання «Firefighter Combat Challenge» були започатковані у США в 1974 році в якості пілотного проекту з визначення рівня фізичної придатності претендента на здобуття професії пожежного. Видовищне шоу «Firefighter Combat Challenge» отримало шалену популярність у вогнеборців з різних країн світу та у 1992 році змагання стали поправу називатися міжнародними, а його учасники вважали за честь прийняти у них участь. Такі вправи розвивають не лише фізичну силу, витривалість та швидкість, але й навчають оперативно зорієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної події та прийняти правильне рішення в екстремальних ситуаціях.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ