Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Американські вчені навчилися визначати настрій людини за активністю її мозку

12 вересня, 2018 - 22:49
Фото: Експрес

Вченим зі США вдалося створити алгоритм ефективного моніторингу настрою людини, спостерігаючи за активністю її мозку

Про це йдеться в матеріалі Nature Biotechnology.

Вивчивши динаміку настрою семи пацієнтів з епілепсією, в мозок яких вживлені електроди для моніторингу нападів, дослідники змогли зв'язати певні патерни нейронної активності лімбічної системи і інших відділів мозку, які відповідають за емоційну реакцію.

Метою вчених було не тільки знайти кореляцію між паттернами активності мозку і настроєм пацієнтів, а й відстежити, як вони змінюються з часом. Для цього вчені протягом кількох днів за допомогою стандартизованого опитування відстежували динаміку настрою учасників дослідження.  

На підставі отриманих даних вчені побудували статистичну модель нейронного кодування - взаємозв'язку між патерном активності нейронів і стимулом. Ця модель навчилася співвідносити певну активність спостережуваних ділянок мозку з балом за шкалою емоційного опитування.

Навчену модель потім перевірили на тих же пацієнтах і з'ясували, що за допомогою запропонованої моделі можна ефективно передбачити суб'єктивну оцінку власного настрою, отриману за допомогою тесту.

Вченим, таким чином, вдалося створити і випробувати метод моніторингу настрою по мозковоій активності по відразу декільком відділам головного мозку, які беруть участь в емоційній реакції. У майбутньому такий метод моніторингу настрою пацієнтів може бути корисний для діагностики афективних розладів.

Крім того, він також надає можливість розробки методів моніторингу і лікування афективних розладів за допомогою систем зворотного зв'язку: використання даних про електричну активність певних популяцій нейронів для їх прямого таргетування.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

Новини партнерів

Loading...