Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

У Дніпрі знайдено могилу Олександра Поля

12 вересня, 2020 - 13:44
Ілюстрація: 34.ua

У Дніпр під час церемонії відкриття святкування Дня міста, міський голова Борис Філатов заявив про виявлення могили першого почесного громадянина міста Олександра Поля.

Його останки було знайдено археологічною експедиціїю під час розкопок у Севастопольскому парку, де раніше було розташоване одне з міських кладовищ. Знайдені останки Олександра Поля ідентифіковані під час лабораторних експертиз вченими антропологами з Національної академії наук України. Пошуки втраченої могили першого почесного громадянина міста проводилися за ініціативою міського голови Дніпра Бориса Філатова, починаючи з весни нинішнього року. Від могили Олександра Поля мало що залишилося. Вона потрапила під бомбовий удар нацистської авіації під час Другої Світової війни. Точне місце розташування Лазаревської церкви, біля якої у 1890 році було поховано Олександра Поля, допомогли встановити знімки люфтваффе, що збереглися у німецьких архівах.

Сьогодні до пам'ятника Полю, що встановлений у центрі Дніпра, міський голова урочисто поклав рештки могильного хреста, виготовленого з чорного лабрадору. Підприємець, громадський діяч та меценат Олександр Поль ініціював розробку залізної руди в Кривому Розі, що стало початком зародження металургії та промислової революції в Україні. На основі його приватної колекції старожитностей було створено краєзнавчий музей у Катеринославі – нині Дніпровський національний історичний музей ім.Д.Яворницького.

Вадим РИЖКОВ   «День»   Дніпро

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ