Ми повинні бути відважними, не втрачаючи при цьому здорового глузду
Лех Валенса, польський політичний діяч, активіст і захисник прав людини

Маючи явного ворога, ми повинні озброюватись, щоб захищати свою землю, - Філарет

12 жовтня, 2014 - 20:22

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет завітав до Херсонської області з дводенним візитом. В суботу Патріарх провів низку зустрічей із представниками влади, громадськими діячами, митцями, духовенством. В обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Миколи Куліша Філарет спілкувався з жителями Херсонщини, відповідав на актуальні питання сьогодення: щодо військово-політичної ситуації в Україні, розколу церков, єдності вірян, військового капеланства, майбутнього нашої держави.

В неділю на площу Свободи прийшло близько тисячі херсонців. Тут Святійший прочитав проповідь, подякував городянам за гостинний прийом, їх патріотизм і наголосив на важливості міцної віри у перемогу України, які б випробування нам не посилав Господь.

«Ми відчуваємо, що український народ був роз’єднаний. Нас розділяли. Політичні партії говорять про єдність, а привести до неї не можуть... Тому Бог втрутився в нашу сучасність. І стражданнями, і смертю приводить нас до єдності. Ми бачимо її в тому, що захищати нашу землю на Донбасі добровільно йдуть батальйони з усієї України. Заради чого вони ідуть на смерть? Заради любові до свого народу, до своєї сім’ї, до своєї держави, до своєї історії і до своєї культури. В їх серцях є та любов, до якої закликає нас Бог. І ця любов подолала страх смерті, – говорить Патріарх Філарет. – Процес, який відбувається в Україні, направлений Богом на Добро нашого народу. Що буде далі? А далі буде Перемога. Коли ми виконаємо божий намір: будемо милостиві і милосердні, будемо звертати свої серця до Нього. І перемога буде обов’язково. Чому? Тому що Україна – мирна держава. Ми це виявили, коли віддали ядерну зброю... Ми не очікували, що братній народ у своїй більшості готовий з нами воювати. Тепер, маючи явного ворога, ми повинні озброюватись, щоб захищати свою землю. Ми не повинні впадати у відчай. З нами Бог. І з нами правда».    

Після проповіді Патріарх прочитав молитву за мир в Україні, за воїнів, які захищають нашу державність і рідну землю, за те, «щоб як щезає дим, щезли вороги наші».

Після молитви Філарет окропив освяченою водою військовослужбовців Збройних Сил України, прикордонників та інших вірян, які завітали на площу.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ