Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Пристайко у Люксембурзі закликатиме підтримати Україну шляхом тиску на РФ

12 жовтня, 2019 - 17:52
Фото: president.gov.ua

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на зустрічі в Люксембурзі 14 жовтня закликатиме європейських колег підтримати нинішні кроки України щодо врегулювання на Донбасі шляхом тиску на Росію.

Про це Пристайко заявив в інтерв'ю Укрінформу,

"Я хочу сказати Європі, що наші дуже непрості рішення (щодо врегулювання на Донбасі. - Ред.) не повинні просто зависнути у повітрі, ви маєте підставити плече і їх підтримати. Бо якщо ви зараз не дотиснете Росію, ситуація відкотиться назад аж до стану військового протистояння, тобто ми знову почнемо барикадуватися", - сказав Пристайко.

Він зауважив, що українська влада зараз іде на певні, доволі болісні кроки, на які частина суспільства реагує акціями протесту.

За його словами, є й інша частина суспільства, яка каже: "Давайте рухатися далі, ми не можемо безкінечно перебувати в нинішньому стані, ця окупована територія нас отруює".

Водночас, зазначив міністр, третя частина суспільства каже: "Треба погоджуватись на все. Як ви можете не розуміти, що там знаходяться наші родичі, наші сім’ї!"

У цьому контексті Пристайко нагадав, що перші ініціативи Президента Зеленського були спрямовані на те, щоб відновити транспортне сполучення, почати відновлювати мости, потім відновити виплату пенсій тощо.

"Тобто першим кроком було спробувати зрозуміти, наскільки ми відчуваємо "своїми" українців, що опинились по той бік лінії дотику, і наскільки вони відчувають себе частиною нашого суспільства. Ми хочемо якось до них достукатись, повернути додому", - акцентував глава МЗС.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ