Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

У Луцьку - ювілейний концерт капели "Посвіт", яка 30 років тому повернула пісні репресованого відродження

12 жовтня, 2019 - 14:57
Фото із сайту Луцького Палацу культури

Народна аматорська капела «Посвіт» сьогодні дає концерт у Палаці культури Луцька. «Як не я, тоді хто?» - назва концерту повною мірою відображає не лише суть того, про що 30 років співають посвітяни, а й життєву позицію учасників капели. Її засновник - Ростислав Григорович Кушнірук, один із організаторів Народного Руху України на Волині. «Посвіт» першим на Волині виконав заборонені на той час гімн України, пісні «Ой у лузі червона калина», «Не пора, не пора» та інші репресовані пісні.

Історія життя самого Ростислава Григоровича, який прожив уже майже 90, але ще, як кажуть, у строю, сама по собі знакова. Він - із репресованої родини, яку вивезли у Росію на спецпоселення, його брата Аполінарія, чотирьох двоюрідних братів, двох сестер знищило НКВС. 14 років волиняни Кушніруки жили посеред тайги, працюючи на лісоповалі, дочекалися реабілітації й повернулися на рідну Волинь. Кушнірук мешкає у селі Княгининок під Луцьком. Посвітом на волинському Поліссі називають свічку. Ростиславу Григоровичу, як він розказує, хотілося створити такий колектив, який би освітлював своєю творчістю душі людей, визволяв із мороку непам’ятства.

«Посвіт» співав пісні патріотичні тоді, коли ще й колядки боялися співати. Капела дала більше тисячі концертів. Напочатку, коли не було приміщення для репетицій, співали просто на вулиці. Вже на 50-річчя УПА «Посвіт» співав у Національному палаці «Україна», у Польщі з «Посвітом» освячували могили українським повстанцям. «Посвіт» дав життя пісням повстанським, стрілецьким, виконує твори Миколи Лисенка, Михайла Вербицького, Дениса Січинського, Миколи Леонтовича, волинських композиторів.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ