Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Вперше в історії людина спромоглася пробігти марафонську дистанцію менше, ніж за дві години.

12 жовтня, 2019 - 15:57
Фото Reuters

Кенієць Еліуд Кіпчоге під час забігу в суботу вранці у Відні подолав марафон за рекордні 1 год. 59 хв 40 секунд.

Про це повідомляє Укрінформ.

Забіг, основна дистанція якого пролягала вздовж головної алеї парку Пратер у центральній частині міста, був спеціально влаштований для встановлення рекорду – участь у ньому брав лише легендарний 34-річний кенійський бігун Еліуд Кіпчоге.

Місце та час марафону вибиралося заздалегідь з тим, щоб забезпечити марафонцю найбільш сприятливі та комфортні умови. Крім того, бігти швидкими та правильним темпом Кіпчоге допомагав 41 спортсмен ("пейсмейкери"), усі найкращі бігуни світу, які почергово змінювали один одного.

Забіг проходив в рамках проєкту Ineos 1:59 Challenge, профінансованого британським бізнесменом, власником нафтохімічної компанії Ineos Джімом Реткліффом. Спеціально для забігу компанія навіть поклала новий асфальт на алеї у віденському Пратері.

Однак продемонстрований Кіпчоге результат в 1:59:40 не буде вважатися офіційним світовим рекордом в забігу на марафонську дистанцію, оскільки він не проходив в умовах змагань Міжнародної федерації легкоатлетичних федерацій (IAAF) та дотриманням усіх вимог при офіційних змаганнях.

Водночас саме Еліуду Кіпчоге належить офіційний світовий рекорд, встановлений у 2018 р. на Берлінському марафоні – 2:01:39.

У травні 2017 року він вже робив спробу "вибігти з двох годин", однак, тоді йому не вистачило лишео 25 секунд – в італійському Монці він пробіг марафонську дистанцію за 2:00:25 (також не в рамках IAAF).

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ