Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

На Львівщині перепоховали 72 останки загиблих вояків Першої світової війни

12 листопада, 2019 - 10:21
Фото автора

У 101-шу річницю закінчення Першої світової війни на Львівщині перепоховали віднайдені останки її учасників. Церемонія відбулася на військовому цвинтарі поблизу села Івано-Франкове.

Завдяки пошуковим дослідженням місць боїв часів Першої світової війни вдалося віднайти 72 останки військових австро-угорського, російського і німецького війська. Ці дослідження проводило товариство з пошуку жертв війни «Пам’ять» та ВГО «Закінчимо війну».

«Загиблі військовослужбовці з різних ворогуючих сторін були захоронені в одиночних і спільних погребних санітарних ямах. Через перекопування могильними мародерами військових захоронень неможливо визначити, котрий із десятка останків належить вояку австрійцю, угорцю, українцю чи росіянину. Лише за віднайденим супровідним матеріалом можна сказати, що у спільному захороненні були вояки австро-угорського і російського війська. Відповідно перепоховані вони будуть в одній братній могилі», - розповів голова «Пам’яті» Любомир Горбач.

Через мародерство поховань пошуківцям вдалося ідентифікувати ім’я та прізвище лише двох загиблих – чеха і угорця. Загалом вдалося встановити, що серед віднайдених 72 останків є 29 австрійців, 6 угорців, 4 німця та 33 солдати російського війська.

Усі останки були поміщені в п‘ять домовин. Після чину похорону священниками їх поховали під урочисті сальви.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ