Єдине виправдання існування військової промисловості – це безпека народу.
Альфред Нобель, шведський хімік, винахідник динаміту, засновник Нобелівської премії

На Вінниччині фестиваль "Різдво в Буші" зібрав більше тисячі учасників (фото)

13 січня, 2018 - 20:19

На Старий Новий рік, 13 січня, на території державного історико-культурного заповідника «Буша» вперше відбувся мистецький фестиваль «Різдво в Буші». Кожен район Вінниччини представив свої світлиці з вертепами, виробами народних умільців та традиційними різдвяними стравами. Частування супроводжувалося концертом та народними забавами. За словами організаторів, в дійстві взяли участь 27 колективів з різних куточків області, у кожному в середньому було по 15–20 осіб, а це означає, що фестиваль зібрав понад тисячу учасників.

«Ми розраховували на 30 світлиць, а зрештою, люди настільки активно відгукнулися на заклик приїхати до Буші, що на площі перед вежею розмістило більше 40 палаток. Свої вироби на святі представили щонайменше півсотні народних умільців, – каже в. о. директора заповідника Ірина Захарчук. – Цікаво відзначити й той факт, що на дійство прийшло багато місцевих жителів. Відверто, наші люди важкі на підйом і навіть влітку їх не впросиш взяти участь у якійсь події. Коли на сцені виступав наш етноколектив «Зорі», то у мене склалося враження, що перед вежею стоїть вся Буша. Такого у нашому селі ще не було! Враження досі не відпускають! І я щиро сподіваються, що обіцянка керівників області про те, що етнофестиваль має стати традиційним, здійсниться. Адже такого дійства – масштабу, трафіка – Буша давно не бачила. А маємо цінну і багату територію, яку варту розвивати і насичувати новими культурно-мистецькими подіями».

Упродовж етнофестивалю майстри народних ремесел проводили для гостей майстер-класи із гончарства, лозоплетіння, різьби по дереву, вишивки, бісероплетіння. Окрім цього, усі охочі мали можливість оглянути експозиції державного історико-культурного заповідника. Вежа та музей археології були відчиненими, а на прохання людей екскурсоводи навіть здійснювали персональний супровід до скельного храму та козацького цвинтаря.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото автора

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...