Єдине виправдання існування військової промисловості – це безпека народу.
Альфред Нобель, шведський хімік, винахідник динаміту, засновник Нобелівської премії

У Новограді-Волинському попрощалися із загиблим танкістом Ярославом Антонюком, який понад три роки вважався безвісти зниклим

13 січня, 2018 - 17:35

12 січня в Новограді-Волинському у гарнізонному Будинку офіцерів попрощалися із  загиблим танкістом Ярославом Васильовичем Антонюком.  Він був у легендарному екіпажі танку лейтенанта Артема Абрамовича. 12 серпня 2014 року в районі селища  Никифорове  Донецької області танк Т-64, екіпаж якого (командир танку – старший лейтенант Абрамович, навідник - солдат Барбух, механік-водій – сержант Антонюк) прикривав відхід поранених військовослужбовців з блокпосту, і вступив у нерівний бій з російськими танками … Коли  вибухнув танк, шансів вижити в екіпажу Абрамовича не було. Після того жорстокого бою 24-річний командир танку Артем Абрамович, 26-річний навідник Петро Барбух, і 40-річний механік-водій Ярослав Антонюк вважалися безвісти зниклими. Забрати останки їх тіл пошуковцям вдалося лише через кілька місяців, і встановити за допомогою ДНК-експертизи особи загиблих – Артема Абрамовича і Петра Барбуха. Як повідомляється в «Книзі пам’яті загиблих», Петра Барбуха  поховали на кладовищі села Жеребилівка Новоград-Волинського району. Його командир, Артем Абрамович, похований в Житомирі 23 травня 2015 року.

Ярослав Антонюк ще донедавна вважався безвісти зниклим. І тільки  після розслідування, ініційованого матір’ю  Артема Абрамовича, Світланою Абрамович, останки Антонюка були виявлені  в могилі її сина.

Повернення додому загиблого героя відбулося лише вчора. 12 січня на траурний мітинг в Будинок офіцерів в Новограді-Волинському прийшли  Ярославові рідні й близькі, побратими, друзі й знайомі, участь у пам’ятному заході взяли представники міської і районної влади. Серед тих, хто приїхав вшанувати пам’ять  сержанта Антонюка були й волонтери, а також мама його командира Артема Абрамовича Світлана Абрамович.

Під час пам’ятного мітингу згадували про Ярослава Васильовича як про щиру людину веселої вдачі, який  водночас був дисциплінованим професіоналом, говорили про його надійність , життєрадісний характер, і постійну підтримку молодших за віком побратимів.  Поховали Ярослава Антонюка 13 січня в селі Чижівка Новоград-Волинського району, де проживає його родина.

Оксана Климчук, Житомирська область, фото автора. Фото екіпажу із фейсбук-сторінки Ірини Баданової.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...