Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

В Ужгороді відкрили мистецький вернісаж "Щедрі люди Василі"

13 січня, 2018 - 12:05

«Якби не Василі – не було б дітей у селі» - всерйоз і жартома кажуть на Закарпатті. А Василі-художники, підкреслюючи свою вагу у мистецькому житті краю, напередодні Старого нового року та свята Василя презентували в атріумі Закарпатської ОДА спільну виставку з символічною назвою «Щедрі люди Василі», на якій представлено понад 40 творчих робіт живопису, скульптури та різьби по дереву.

Власний творчий доробок представили знані митці – носії цього чи не найпопулярнішого на Закарпатті імені – народні художники України Василь Скакандій і Василь Свалявчик, Шевченківський лауреат скульптор Василь Сідак, знані і шановані майстри пензля і різця Василь Сочка, Василь Вовчок, Василь Роман, Василь Чурей, Василь Бобіта, Василь Дуб і Василь Олашин (молодший).

Учасників презентації привітали голова ОДА Геннадій Москаль, директор департаменту культури облдержадміністрації Оксана Бабунич, автор ідеї виставки митців-Василів, голова обласної організації Національної спілки художників України Борис Кузьма, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі, а народна артистка України Клара Лабик доповнила святкову атмосферу виконанням колядки «У Віфлеємі новина» та закарпатської народної пісні «Ой, Василю».

У коментарі для «Дня Голова обласної організації НСХ України Борис Кузьма сказав, що ідея проведення цієї виставки прийшла йому на гадку у перший день нового року, коли порахував, що серед його колег-художників аж 14 носять ім’я Василь. Щоб Різдвяні свята на Закарпатті не зводилися лише до коляд та винних фестивалів, запропонував колегам по творчому цеху зорганізувати це мистецьке дійство. І вони оперативно відгукнулися та відібрали для цієї знакової виставки свої роботи. Незважаючи на експромтність виставка є дуже цікавою і відображає увесь спектр художнього мистецтва. Триватиме вона до завершення зимових свят.

Художник Василь Вовчок каже, що наміри започаткувати таку виставку були давно, але у попередні роки новорічно-різдвяні свята надто розслабляли митців. Цьогоріч ідею Бориса Кузьми підтримали активно і, сконцентрувавши свої зусилля, буквально за тиждень підготували насичений і оригінальний вернісаж. Побачити унікальну експозицію зможуть краяни та численні гості Ужгорода, які цими святковими днями приїздять до нас насолодитися неповторним колоритом багатогранних святкових дійств, адже презентація триватиме протягом двох тижнів, а вхід до атріуму традиційно безкоштовний.

Василь Ільницький, Ужгород. Фото автора

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...