Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

У США та ЄС засудили черговий вирок кримським татарам у Росії

13 січня, 2021 - 16:33
Фото з архіву "Дня"

США та ЄС відреагували на рішення Південного окружного військового суду Росії, який 12 січня засудив трьох громадян України, кримчан Айдера Джаппарова, Енвера Омерова й Різу Омерова у так званій білогорській справі «Хізб ут-Тахрір» до тривалих термінів ув’язнення.

Про це птше Радіо Свобода.

«Росія засудила трьох кримських татар загалом на 48 років - це чергова серія несправедливих засуджень. Росія не має права затримувати, переслідувати чи засуджувати українців на українській землі. Ми закликаємо Росію звільнити всіх українських політичних в’язнів», – звернулося у фейсбуці Посольство США в Україні.

Перед тим посол Європейського союзу в Україні Матті Маасікас заявив у твітері, що вражений винесеним вироком трьом кримським татарам.

«Всі незаконно ув’язнені та затримані українці мають бути негайно звільнені», – зазначив він.

Пітер Стано, речник Верховного представника Євросоюзу з закордонних справ Жозепа Борреля, у свою чергу, заявив: «Нам відомо про вироки, винесені вчора трьом кримським татарам Південним військовим окружним судом в місті Ростов-на-Дону. Європейський союз не визнає застосування російського законодавства в Криму і місті Севастополі, оскільки воно порушує міжнародне право. Ми закликаємо Росію негайно звільнити всіх незаконно затриманих українців. Європейський союз непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ