Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

Ердоган попередив про неприпустимість розробки нафтогазових родовищ поблизу Кіпру

13 лютого, 2018 - 16:39
Фото Reuters

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган застеріг владу Греції, Республіки Кіпр та керівництво міжнародних енергетичних компаній від необдуманих дій щодо акваторії поблизу Кіпру, повідомляє DW.

У зробленій у вівторок, 13 лютого, заяві турецький лідер попередив, що нікому не слід виходити за "лінію" щодо проведення розвідки та експлуатації нафтогазових родовищ у цьому регіоні.

На думку Ердогана, нафтогазовим компаніям не треба робити "помилкових розрахунків" стосовно геологічної розвідки поблизу узбережжя Кіпру та в акваторії навколо Егейських островів. Будь-які дії в цьому плані "не лишатимуться поза увагою" Анкари, наголосив Ердоган. Він також попередив, що Туреччина тримає напоготові "бойові кораблі, військово-повітряні сили та інші сили безпеки", котрі будь-якої миті можуть втрутитися в разі потреби, передає інформагенція dpa. Угоди між Республікою Кіпр та енергетичними компаніями про розробку багатих покладів газу в прибережній акваторії Кіпру Ердоган назвав такими, що "не мають жодної чинності".

Заява турецького лідера пролунала на тлі кількаденного блокування турецькими військовими кораблями судна італійської енергетичної компанії ENI, котре намагається розпочати буріння поблизу узбережжя Кіпру, де розташовані значні родовища природного газу.

Нагадаємо, нещодавно уряд Кіпру заявив про виявлення під час розвідувальних робіт французькою компанією Total та італійською ENI великих родовищ газу поблизу острова. В ENI стверджують, що мали вести розробку у виключній економічній зоні Кіпру. Кіпрський уряд також запевняє, що прибутки від видобутку корисних ресурсів підуть на користь усьому острову після його возз'єднання. Натомість у МЗС Туреччини побоюються, що дії Республіки Кіпр нібито порушують "невід'ємне право на природні ресурси турків-кіпріотів, які є співвласниками острова".

12 лютого президент Європейської Ради Дональд Туск закликав Анкару поважати територіальну цілісність Кіпру та припинити блокаду. Острівну державу Кіпр було поділено на дві частини у 1974 році внаслідок путчу, підтримуваного тодішньою грецькою хунтою, та подальшої інтервенції турецької армії. У 2004 році Республіка Кіпр стала членом Євросоюзу.

Між тим стало відомо про зіткнення в морі корабля турецької берегової охорони з катером берегової охорони Греції в Егейському морі. Внаслідок інциденту грецьке судно зазнало ушкоджень. Постраждалих серед членів екіпажу немає, заявили в Афінах.

Туреччина та Греція досі сперечаються щодо розподілу акваторії поблизу групи безлюдних островів в Егейському морі. 1996 року між двома країнами, що є членами НАТО, ледь на спалахнув на цьому ґрунті конфлікт.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...