Коли людина має себе, свій хребет, свій центр, свою основу, свою гравітацію, сказати б, тоді все падає на свої місця — і людина схожа на Ейфелеву чи Останкінську башту, а не на гарбу сіна.
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представник культурного руху шістдесятників

Столтенберг сподівається на збільшення оборонних витрат європейськими союзниками НАТО

13 лютого, 2018 - 13:26
Фото Reuters

До 2024 року вже 15 країн-членів НАТО будуть витрачати на оборонні витрати 2% ВВП і більше, сподівається генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Про це повідомляє інформаційне агентство Інтерфакс-Україна, посилаючись на заяву генерального секретаря на прес-конференції у вівторок в Брюсселі.

"Протягом трьох років ми бачимо збільшення витрат на оборону по всьому спектру європейських союзників і Канади. А в результаті виходять додаткові $46 млрд. Національні плани демонструють, що ми можемо очікувати і подальше збільшення в цьому напрямку", - сказав Столтенберг.

Він нагадав, що в 2014 році лише три члени НАТО витрачали 2% ВВП або більше на оборонні потреби. Цього року очікується, що вже 8 членів Альянсу будуть відповідати поставленої мети.

"До 2024 року ми очікуємо, що мінімум 15 членів будуть витрачати 2% ВВП або більше на оборонні потреби. Це хороший прогрес і вдалий початок, але нас, як і раніше, чекає довгий шлях у цьому напрямку", - підкреслив генеральний секретар НАТО.

Новини партнерів

Loading...