Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

Парламент Сирії визнав геноцид вірмен в Османській імперії

13 лютого, 2020 - 22:11
Фото: AFP ( Вшанування пам’яті жертв геноциду вірмен у Єревані, квітень 2019 року )

Сирійський парламент одноголосно проголосував за визнання масового вбивства вірмен у Османській імперії на початку 20 століття геноцидом.

Про це законодачий орган повідомив 13 лютого, передає Радіо Свобода.

Сирійські депутати ухвалили резолюцію «Щодо геноциду вірмен з боку Османської імперії» на тлі зростання напруги з сусідньою Туреччиною та протистояння на північному заході країни.

«Парламент Сирії… засуджує та визнає злочин геноциду проти вірмен з боку держави Османська імперія на початку 20 толіття, засуджує будь-які спроби з будь-якого боку заперечувати цей злочин та спотворювати історичну правду щодо нього, а також визнає його одним із найбільш жорстоких та страшних злочинів проти людяності», – йдеться в резолюції.

Заява пролунала в період посилення напруги між Сирією та Туреччиною. Протягом останніх 10 днів Туреччина втратила 14 солдатів у Сирії і стверджує, що вбила у відповідь понад 100 сирійських військових, відданих президенту Башару Асаду.

Туреччина в останні дні наростила військову присутність в Ідлібі, останньому сирійському регіоні на захід від Євфрату під контролем збройної опозиції. Анкара намагається зупинити наступ сирійських проурядових військ на Ідліб. 12 лютого президент Туреччини Реджеп Ердоган пообіцяв зробити «все необхідне», аби відтіснити сирійську армію.

Наприкінці 19 – на початку 20 століть Османська імперія вдавалася до регулярних переслідувань та гонінь на вірмен. За даними низки істориків, зокрема в 1915 році було вбито понад 1,5 мільйони вірмен. Факт геноциду вірменського народу в Османській імперії визнали понад 20 держав, а також Європарламент і Всесвітня рада церков.

Туреччина традиційно заперечує звинувачення у геноциді вірмен і болісно реагує на критику з цього приводу. В Анкарі наполягають на відмові від терміну «геноцид» щодо подій 1915 року, заявляючи, що жертвами були як вірмени, так і турки.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ