Всяка диктатура вільного слова не терпить
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч

Україна виконала необхідні умови для надання 500 млн євро четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС, - представник ЄК

13 травня, 2020 - 21:32
Фото 112.ua

У Європейській Комісії констатують, що Україна, ухваливши в середу закон про банки, виконала всі умови, необхідні для виділення останнього траншу четвертої програми макроекономічної допомоги розміром 500 млн євро, повідомив представник Європейської Комісії.

Про це повідомляє агенство "Інтерфакс-Україна".

"Ми вітаємо голосування в українському парламенті закону про банківську реформу. Україна вже запровадила комплексний пакет реформ у рамках четвертої програми макроекономічної допомоги. Згідно з нашою оцінкою, конкретні умови політики для виплати другої партії розміром 500 млн євро в рамках програми було виконано", - заявив він.

Представник ЄК вважає, що останній транш може бути виділений "після виконання попередніх дій із програми МВФ". "Сьогоднішнє голосування є важливим кроком уперед у цьому напрямі", - наголосив співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року Україна та ЄС підписали кредитну угоду про надання 4-ї програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на 1 млрд євро та меморандум про взаєморозуміння, в якому закріплено умови виділення цих коштів. Суму в 1 млрд євро було поділено на два рівні транші, перший із них ЄС перерахував у грудні 2018 року. Отримання другого прогнозувалося на весну 2019-го, однак на той період Україна не виконала низки зобов'язань.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ