Фотографія — це медитація в миті
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

В Ірландії проведуть референдум щодо закону про богохульство

13 червня, 2018 - 10:29
Фото PA

Ірландія проведе референдум щодо того, чи слід змінювати законодавство країни стосовно богохульства. Про це пише ВВС.

Очікується, що голосування відбудеться того ж дня, що і президентські вибори, які, скоріш за все, відбудеться у жовтні.

Цей крок є частиною зобов'язання, взятого в програмі для уряду. Попередня коаліція, яка діяла з 2011 по 2016 роки, обіцяла проголосувати за законом.

Зазначається, що британський актор, комедіант та письменник Стівен Фрай потрапив під слідство за законами про богохульство у 2015 році після того, як ірландська поліція отримала скаргу через його інтерв’ю, в якому він назвав Бога тупим, егоїстичним і "цілком явним маньяком".

Закон про богохульство був закріплений у конституції країни в 1937 році. Частина статті 40 Конституції Ірландії говорить "Публікація або висловлювання богохульства, крадіжка чи непристойності є злочином, який буде каратияя відповідно до закону". У 2009 році за новим законом богохульство каралося штрафом у розмірі до 25 тисяч євро.

Міністр юстиції Ірландії Чарлі Фланаган заявив, що діюче положення конституції лише дає правовий захист переконань лише християнам. "Вилучивши це положення з нашої Конституції, ми можемо направити сильне послання світу, що закони проти богохульства не відображають ірландські цінності і що ми не вважаємо, що такі закони повинні існувати", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, більшість жителів Ірландії у травні підтримала лібералізацію законодавства щодо заборони абортів у цій католицькій країні. 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...