Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

До чеської Книги рекордів внесли роботу українця

13 червня, 2019 - 11:45
Фото: radiosvoboda.org

До чеської Книги рекордів внесли роботу українського психотерапевта та митця Ростислава Прокоп’юка, який тривалий час влаштовує благодійні акції і концерти на підтримку українських військових.

Одну з його картин «На хвилях» чеські художники Наталія Схейбалова і Петр Філіпец перетворили на шоколадну копію розміром 49 на 34,5 сантиметри.

«Ми сьогодні приїхали з Пергржімова – міста рекордів, щоб записати до нашої національної книги рекордів картину пана Прокоп‘юка. Зокрема її шоколадну копію. І хоч ми стежимо за різними «шоколадними рекордами», наприклад є шоколадний потяг вагою 350 кг, або найбільший у Чехії замок із шоколаду – я точно можу сказати, такого в нас ще не було», – сказав Мірослав Марек із організації «Добрий день», що фіксує чеські рекорди, передає Радіо Свобода.

Картина була створена із 60-відсоткового бельгійського шоколаду та природних фарб. В кінці вернісажу її виставили на аукціон за 8 тисяч чеських крон (близько 350 доларів).

На вернісажі були представлені й інші картини Ростислава Прокоп‘юка, які можна було придбати. Зібрані кошти від проданих картин та різних благодійних проектів, які художник регулярно організовує у Празі, йдуть на ліки до Київського військового госпіталю.

«Мене часто запитують – хіба у вас не вистачає ліків? Вистачає, але у військових шпиталях не вистачає. У мирні часи із ліками проблем немає. Але за ці чотири роки війни, військові лікарні відчули потребу. А це їм хоч трохи допомагає», – зазначив Прокоп‘юк.

Під час вернісажу посол України в Чехії Євген Перебийніс особисто подякував за сприяння у підтримці України та передав міністру закордонних справ Чехії Томашу Петршічкові, який у січні 2019 року відвідував Маріуполь, нагороду «Форуму культурного партнерства».

«Я дуже радий, що подібні акції влаштовуються з метою благодійності. Як результат – допомогу отримують конкретні люди. Я дуже поважаю тих, хто намагається особисто робити внесок у добробут тих, хто цього вкрай потребує. Українці – найбільша національна меншина в Чехії, і я би дуже хотів, щоб вони мали гідні умови для життя не тільки тут, але і в Україні», – сказав міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек.

Українська громада в Чехії нараховує понад 130 тисяч осіб. «Форум культурного партнерства» – є ініціативою сім'ї Прокоп'юків.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ