Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Комісія Сейму Латвії схвалила заборону на символіку колишнього СРСР

13 червня, 2019 - 13:06
Фото: saeima.lv

Комісія Сейму Латвії схвалила поправки до законодавства, які забороняють носити на громадських заходах однострої тоталітарного режиму СРСР і нацистської Німеччини.

Про це повідомляє прес-служба Сейму Латвії на офіційному сайті.

«Люди мають розуміти, що носити нацистську або радянську форму і символи на публічних заходах у нашій країні неприпустимо», - сказав голова комісії Сейму з прав людини та суспільних справ Артус Кайміньш.

Пропоновані поправки забороняють використання на мітингах, маршах і пікетах уніформи збройних сил колишнього СРСР і нацистської Німеччини, а також правоохоронних і репресивних органів цих країн.

Забороняються до використання й окремі елементи уніформи (частини одягу, аксесуари, розпізнавальні знаки, кокарди, погони), які дозволяють за їхнім виглядом ідентифікувати збройні сили або репресивні органи зазначених країн. Заборона також включає використання прапорів, гербів і гімнів колишнього СРСР і його республік та нацистської Німеччини, нацистської свастики, знаку СС, а також радянського символу - серпа й молота з п'ятикутною зіркою.

За порушення закону фізичними особами пропонується виносити попередження або стягувати штраф у розмірі до 70 штрафних одиниць (одна дорівнює 5 євро). Для юридичних осіб - штраф до 580 штрафних одиниць.

Чинний закон забороняє учасникам мітингів, процесій і пікетів у Латвії використовувати прапори, герби, гімни і символи колишнього СРСР, Латвійської РСР і нацистської Німеччини (в тому числі в стилізованому вигляді).

Якщо поправки пройдуть розгляд у Сеймі у третьому читанні, вони набудуть чинності 1 січня 2020 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ