Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

ООН задокументувала понад 500 випадків катувань по обидві сторони лінії зіткнення

13 червня, 2019 - 12:23
Фото: news.un.org

Упродовж останніх 5 років Місія ООН задокументувала понад 500 окремих випадків застосування катувань або жорсткого поводження по обидві сторони лінії зіткнення на Донбасі.

Про це під час брифінгу в Києві заявила Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, передає УНН.

"Упродовж останніх 5 років ми задокументували понад 500 окремих випадків застосування катувань або жорсткого поводження по обидві сторони лінії зіткнення", - сказала Фрейзер.

Однак, з її слів, це лише "верхівка айсберга".

"Адже катування є системною проблемою в Україні, яка загострилась в результаті збройного конфлікту", - додала голова місії.

З її слів, на сьогодні поширеність випадків свавільних затримань, тримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом, катувань і жорстокого поводження в Україні значно менша, ніж в 2014, 2015 та 2016 роках.

"Проте ми продовжуємо документувати такі випадки. Ймовірними порушниками в багатьох випадках є Служба безпеки України, та так звані "Міністерства державної безпеки" самопроголошеної "ДНР" та "ЛНР", - повідомила Фрейзер.

Вона заявила, що загалом УВКПЛ ООН відомо про 51 незаконне місце тримання під вартою, де люди піддавались свавільному затриманню, катуванню та жорстокому поводженню.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ