У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

У Кропивницькому екоактивісти протестували проти дендроциду

13 липня, 2018 - 12:13
Фото автора

Екоактивісти вийшли на пікет до стін міської ради, закликавши депутатів вплинути на масову вирубку дерев у Кропивницькому.

За словами голови місцевої громадської організації «Озеленення» Надії Паливоди, за останній місяць у Кропивницькому вирубали більше двох сотень здорових дерев, а під загрозою опинилися кілька скверів і зелених зон. Кіоски ставлять на клумбах і тротуарах, не зважаючи на перенасиченість вулиць міста малими архітектурними формами.

«Якщо глянути на кадастрову карту Кропивницького, то майже всі зелені зони (як-от сквер навпроти обласної лікарні, парк біля міського відділу поліції по вулиці Вокзальній чи сквер біля фабрики «Зорянка») віддані в оренду відомим у місті підприємцям. Це значить, що скоро там можуть з’явитися нові ринки або торговельні точки, яких у Кропивницькому дуже багато. Кропивницький лідирує за кількістю людей з онкозахворюваннями, натомість міська влада робить вигляд, що вона в цьому місті не живе – зелені насадження, які пливають на екологічний фон міста, зрубують, звісно, маючи на руках дозвільні документи, а на їхньому місці згодом з’являються базари і кіоски», − зазначила представниця «Озеленення».

До акції також долучилися мешканці кропивницької вулиці Академіка Тамма, де нещодавно з дозволу міської ради було знесено більше півсотні здорових дерев. Відповідно до проекту в цьому місті, біля якого проходить жвава ділянка дороги і розміщений спальний район, орендар планує розмістити 36 МАФів. Також на пікет вийшли жителі будинків, розташованих біля місцевого аеропорту – вони протестували проти нищення скверу, на місці якого планують побудувати автозаправну станцію. До них долучилися мешканці вулиці Київської, де днями, попри спротив місцевих жителів, знову продовжили випилювати здорові дерева (загалом 57 дерев). До речі, на проект, пов'язаний із розчисткою русла річки Інгул (під таким приводом відбувається вирубка по вулиці Київській) із міського бюджету виділено понад 800 тисяч гривень.

За словами заступника міського голови Олександра Грабенка, який вийшов до мітингувальників перед початком сесії, озвучені звинувачення безпідставні. Усі роботи з видалення зелених насаджень ведуться законно, а зрубані дерева замінюють на молоді, заявив чиновник.

До слова, під тиском громадськості депутати таки відклали розгляд питання, пов’язаного зі зміною зонування земельної ділянки біля аеропорту (проект рішення передбачав внесення змін до містобудівної документації, відповідно до яких ділянка замість зони рекреаційного відпочинку мала стати зоною СТО, АЗС, гаражів і стоянок).

Інна ТІЛЬНОВА, Кропивницький. Фото авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...