Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Годар, Кроненберг та Лоуч підписали листа із закликом до РФ звільнити Сенцова

13 серпня, 2018 - 14:42
Фото Getty Images

Деякі європейські режисери та культурні діячі в понеділок, 13 серпня, підписали листа із закликом до російської сторони звільнити з ув'язнення українського режисера Олега Сенцова.

"Якщо ми не діятимемо, то ми залишимо Олега Сенцова помирати. Це стало б відступом від наших цінностей і принципів", - ідеться в тексті звернення, опублікованому у французькій газеті "Монд", передає "Інтерфакс-Україна".

"Хіба його єдина реальна "провина" не полягає в тому, що він продемонстрував свободу висловлення поглядів? Чи не стало його єдиним "злочином" те, що він зміг показати свою політичну позицію через мистецтво?" - наголошується в ньому.

За словами авторів звернення, вирок Сенцову є "порушенням міжнародного права й основних засад правосуддя". Вони також закликають представників ЄС і ООН чинити тиск на Росію, щоб домогтися звільнення.

Свої підписи під листом залишили, зокрема, легендарний французький режисер Жан-Люк Годар, класик європейського кіно, британський режисер Кен Лоуч, видатний представник американського незалежного кіно, канадець Девід Кроненберг, а також відомі у Франції режисери Бертран Таверньє, Режис Варньє, Фредерік Вайзман, Константен Гаврас, Олів'є Накаш. Загалом лист підтримали 120 діячів, а також міністр культури Франції Франсуа Ніссен.

Нагадаємо, 9 серпня на сайті петицій до Адміністрації президента США розмістили петицію із закликом до порятунку українського політв'язня Олега Сенцова.

Як повідомлялося раніше, популярні польські актори Даніель Ольбрихський, Анджей Северин та інші на знак солідарності з незаконно засудженим у Росії кінорежисером Олегом Сенцовим зафільмували читання його оповідань польською мовою.

Читайте також - "Сестра Сенцова пояснила, як не нашкодити політв’язню"

Новини партнерів

Loading...