Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

На Вінниччині розмальовують автобусні зупинки (фото)

13 серпня, 2018 - 21:27

Старі і нічим не примітні автобусні зупинки в селах Шаргородського, Томашпільського, Тростянецького районів місцеві жителі почали ремонтувати та розмальовувати в українському стилі. Тематика зображень різноманітна, починаючи від мультиплікаційного тріо запорізьких козаків і закінчуючи, малюнками природи. Добрі справи сільських умільців підтримала громадська організація «Життя та розвиток громад», оголосивши конкурс «Розмалюємо зупинку – прикрасимо наше село». Першими подали заявку і отримали необхідний реманент для ремонту старої зупинки стали жителі села Козлівка Шаргородського району.

«В нашому селі п’ять зупинок, чотири з них металеві, але перша, одразу при в’їзді, мурована і була просто побілена і відверто мала не зовсім охайний вигляд. Тому ми вирішили прикрасити її намальованими українськими символами. Почали збирати дітей, які вміють малювати. Зараз канікули, то зголосилося багато школярів. Потім дізналися про конкурс «Розмалюємо зупинку – прикрасимо наше село», який ініціювала депутат обласної ради Лариса Білозір, подали заявку і отримали безкоштовно фарби, пензлики, решту необхідних матеріалів, – розповідає завклубом Юлія Шаргало. – Діти створили чудові зображення: намалювали трьох козаків із мультику, карту України. Всередині приміщення стіни прикрасили петриківським розписом. Тепер кожного ранку зупинка милує людське око, коли люди їдуть на роботу, а діточкам, які йдуть до дитячого садочку, підіймає настрій».

Долучили до флешмобу з розмальовування зупинок і жителі села Ободівка Тростянецького району. Їхня стара мурована зупинка за один день перетворилася на яскраву патріотичну «емблему». А головне, як каже місцева жителька Валентина Сутика, робота об’єднала і малих, і великих.

«Молоді люди розказали про конкурс, взявши участь у якому, можна отримати усі необхідні підручні матеріали для ремонту, – каже пані Валентина. – Особливість нашої зупинки в тому, що на ній зображені малюнки, які діти змалювали з робіт української артистки Анжеліки Рудницької. Не обійшлося і без патріотичних «ноток». Тепер зупинка милує око місцевих жителів. Дехто затримується перед малюнками на кілька годин, уважно розглядаючи елементи. Для села – такі акції це свято».

Наразі заявки на участь у конкурс вже подали вже 8 громад з різних районів області.

Триватиме конкурс до тих пір, допоки будуть охочі малювати, кажуть організатори.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...