Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Україна чекає на нові санкції проти РФ на підставі позову до ЄСПЛ

13 серпня, 2018 - 14:09
Фото haberturk.com

Україна сподівається на введення додаткових санкцій проти Російської Федерації на підставі чергового звернення, поданого в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає "РБК-Україна".

Він уточнив, що на сьогодні Україна подала до ЄСПЛ шість позовів проти РФ. Зазначимо, останній з них стосується українських політв'язнів. Міністр підкреслив, що чотири перші позови відносяться до пов'язаних з анексією Криму подій, а також до порушення прав людини на Донбасі. Ще одне звернення було щодо взяття в заручники українських дітей-сиріт.

"Шоста заява стосується масового переслідування українських громадян, які перебувають на території РФ, масових тортур, порушення права на приватне життя і вираз за ознакою релігійної приналежності і політичних поглядів. Мова йде про 71 українця. Всі вони знаходяться в російських катівнях та в'язницях", - заявив Петренко.

За його словами, шостий позов надалі буде доповнюватися.

"Ми будемо домагатися від Європейського суду, щоб було визначено порушення норм Конвенції, і будемо домагатися звільнення цих українців....Ми будемо звертатися, щоб цю справу було визначено як пріоритетна", - підкреслив він.

Петренко також додав, що Україна буде домагатися введення додаткових персональних санкцій проти причетних до порушення прав українців, їх викрадань і тортур.

Раніше повідомлялся, що Україна подала до ЄСПЛ позов проти РФ за порушення прав політв'язнів

 

 

Джерело: РБК-Україна

Новини партнерів

Loading...