Перший-ліпший брехун і ошуканець може розвалити цілу державу, тоді як упорядкування речей навіть в одному домі неможливе без ласки Божої.
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман Війська Запорозького

Україна чекає на нові санкції проти РФ на підставі позову до ЄСПЛ

13 серпня, 2018 - 14:09
Фото haberturk.com

Україна сподівається на введення додаткових санкцій проти Російської Федерації на підставі чергового звернення, поданого в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає "РБК-Україна".

Він уточнив, що на сьогодні Україна подала до ЄСПЛ шість позовів проти РФ. Зазначимо, останній з них стосується українських політв'язнів. Міністр підкреслив, що чотири перші позови відносяться до пов'язаних з анексією Криму подій, а також до порушення прав людини на Донбасі. Ще одне звернення було щодо взяття в заручники українських дітей-сиріт.

"Шоста заява стосується масового переслідування українських громадян, які перебувають на території РФ, масових тортур, порушення права на приватне життя і вираз за ознакою релігійної приналежності і політичних поглядів. Мова йде про 71 українця. Всі вони знаходяться в російських катівнях та в'язницях", - заявив Петренко.

За його словами, шостий позов надалі буде доповнюватися.

"Ми будемо домагатися від Європейського суду, щоб було визначено порушення норм Конвенції, і будемо домагатися звільнення цих українців....Ми будемо звертатися, щоб цю справу було визначено як пріоритетна", - підкреслив він.

Петренко також додав, що Україна буде домагатися введення додаткових персональних санкцій проти причетних до порушення прав українців, їх викрадань і тортур.

Раніше повідомлялся, що Україна подала до ЄСПЛ позов проти РФ за порушення прав політв'язнів

 

 

Джерело: РБК-Україна

Новини партнерів

Loading...