В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Президенти країн Балтії та Польщі закликали Лукашенка припинити застосування сили проти народу

13 серпня, 2020 - 22:52
Фото: Reuters

Президенти країн Балтії та Польщі закликали главу білоруської держави Олександра Лукашенка припинити використання сили проти свого народу, звільнити негайно всіх затриманих демонстрантів і розпочати діалог із народом Білорусі.

"Ми, президенти Литви, Естонії, Латвії та Польщі як найближчі сусіди Білорусі, члени НАТО та Європейського Союзу бажаємо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною та заможною країною", - йдеться у спільній заяві, повідомили в прес-службі глави Естонської держави, передає Інтерфакс-Україна.

Підписанти закликали президента Білорусі:

"1. Пом'якшити конфліктну ситуацію та негайно припинити використання сили проти свого народу. Настійно закликаємо припинити насильство і поважати основні свободи, права людини та громадян, зокрема свободу слова, ЗМІ, зборів і журналістики.

2. Негайно звільнити всіх затриманих демонстрантів, припинити подальше переслідування.

3. Негайно розпочати діалог із народом Білорусі. Прислухатися до голосу свого народу і дозволити йому вільно говорити...".

"Якщо влада Білорусі виконає ці передумови, двері для співпраці з міжнародним співтовариством можна буде залишити відкритими. Ізоляція не є шляхом для підвищення добробуту та розвитку для жодного народу. Ми готові надати посередницькі послуги для досягнення мирного рішення у Білорусі, зміцнення незалежності та суверенітету держави", - йдеться в заяві.

Документ підписали президенти: Литви - Гітанас Науседа, Естонії - Керсті Кальюлайд, Латвії - Егілс Левітс, Польщі - Анджей Дуда.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ