Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Україна може запропонувати Швеції стати майданчиком для переговорів щодо Донбасу, - Кравчук

13 серпня, 2020 - 21:05
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук не виключає зміни місця переговорів через події в Білорусі.

"Якщо раптом не буде такої можливості проводити там зустрічі, то ми шукатимемо інше місце. Спочатку були не Мінські угоди. Спочатку була Женева. Можна узяти зовсім нейтральну державу. Та сама Швеція. Можемо їх попросити. Це можливо", - сказав він в інтерв'ю "Українському радіо", яке було оприлюднено в четвер, передає Інтерфакс-Україна. 

Говорячи про мову й Донбас, Кравчук висловив думку, що в цьому регіоні можна зробити кроки щодо ширшого застосування російської мови, але про другу державну мову не йдеться.

"Не думаю, що мова поверне Донбас. Сьогодні на Донбасі ніхто не забороняв українську мову й не забороняє. Якщо це питання виникне на Донбасі, то, згідно з європейськими законами, посилаючись на загальноєвропейські закони, ми можемо порушувати питання не державності російської мови, а питання застосування цієї мови, оскільки Конституція гарантує розвиток і застосування мов національних меншин. І там ніде не написано про другу державну мову. Й у цих регіонах можна зробити кроки про ширше застосування російської мови, і це не буде порушенням українського закону", - сказав він.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ