В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Україна вимагає від влади Білорусі якомога швидше звільнити незаконно затриманих Рєуцького та Васильєва

13 серпня, 2020 - 12:44
Фото: "Схід SOS"

Україна звертається до влади Республіки Білорусь із вимогою якомога швидше звільнити незаконно затриманих у Мінську українських правозахисників і журналістів Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Як повідомляється на сайті глави держави в четвер, Єрмак наголосив, що Рєуцького і Васильєва білоруські правоохоронці затримали без будь-яких законних підстав.

"За інформацією української сторони, вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь, не брали участі в жодних заворушеннях чи масових акціях, не мали при собі заборонених предметів чи матеріалів. Правозахисники відвідували Білорусь виключно задля отримання достовірної інформації про те, що там відбувається, та задля коментування останніх подій у Мінську для українських засобів масової інформації", - сказав Єрмак.

При цьому він зазначив, що свобода слова і свобода вільного пересування є "базовими демократичними принципами, які поважаються в усьому світі". "Їх порушення неприпустиме", - наголосив керівник Офісу президента.

Він зазначив, що МЗС України через українське дипломатичне представництво активно працює для якнайшвидшого встановлення і звільнення всіх українських громадян, затриманих під час останніх подій.

При цьому глава Офісу президента зауважив, що Україна надзвичайно цінує добросусідські відносини з Республікою Білорусь. "Ми набагато більше, ніж просто сусіди, - ми завжди були добрими друзями та партнерами", - зазначив Єрмак.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ