Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

У Нідерландах вперше застосували закон, що позбавляє громадянства небезпечних для країни осіб

13 вересня, 2017 - 16:33

У Нідерландах вперше застосували закон, що дозволяє позбавляти громадянства осіб, що становлять загрозу для країни. Так, закон застосували до 4 джихадистів, що відправилися в Сирію, щоб приєднатися до терористичного угруповання "Ісламська держава". Про це в середу, 13 вересня, повідомив міністр юстиції Нідерландів Стеф Блок, передає DW.

У всіх чотирьох джихадистів, окрім нідерландського, було марокканське громадянство. Вони також були оголошені особами, перебування яких на території Нідерландів небажане. Таким чином їм буде заборонений в'їзд не тільки в Нідерланди, а й в інші країни Шенгенської угоди, пояснив Стеф Блок.

У березні в Нідерландах набув чинності закон, що дозволяє позбавляти підданства осіб, що представляють загрозу для безпеки країни. Відповідно до закону, анулювати паспорт можна і тоді, коли у підозрюваних немає кримінальної судимості. У таких випадках необхідність позбавлення громадянства повинен підтвердити суд. Закон діє лише щодо осіб з подвійним громадянством.

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...