Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

Юнкер: До 2019 року ЄС не буде приймати нових членів

13 вересня, 2017 - 13:55
Фото Reuters

Протягом роботи нинішнього складу Єврокомісії та Європарламенту до 2019 року приєднання нових держав до ЄС не буде. Про це заявив 13 вересня у Стразбурзі голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Виступаючи з щорічною промовою «Про стан ЄС» він, втім, наголосив, що у майбутньому співдружність матиме понад 27 держав-членів, а першочерговими кандидатами на приєднання є держави Західних Балкан і Туреччина, передає Радіо Свобода.

«До завершення каденції нинішньої Європейської комісії та Європарламенту нових вступів не буде, бо до того часу не будуть виконані необхідні критерії. Але в майбутньому Європейський союз налічуватиме понад 27 держав (без Великої Британії, остаточний вихід якої з ЄС запланований на березень 2019 року, – ред.), – заявив голова Єврокомісії.

При цьому головними критеріями для набуття членства у ЄС Юнкер назвав верховенство права, справедливе правосуддя та повагу до засадничих цінностей.

«У випадку всіх держав, що претендують на приєднання до ЄС, верховенство права, правосуддя та фундаментальні цінності матимуть у переговорах основний пріоритет», – сказав Жан-Клод Юнкер.

Він наголосив, що це стосуватиметься, зокрема, й приєднання Туреччини в недалекому майбутньому, хоча ця держава протягом деякого часу «віддаляється від Європейського союзу».

Юнкер також наголосив, що «шок від Брекзиту» минув, євроскептики зазнали поразки у низці останніх виборів, а європейська економіка стабілізується.

Серед пропозицій із реформування структури ЄС голова виконавчої установи співдружності запропонував скоротити посаду голови Європейської ради, об’єднавши головування Комісії та Ради. На його думку, цей крок покращить управління Європейською співдружністю.

Нагадаємо, Юнкер виступає за поширення зони євро на всі країни Євросоюзу, зокрема на критичні щодо Брюсселя Угорщину та Польщу.

Новини партнерів

Loading...