Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Науковці розробили "вбивцю" супербактерій

13 вересня, 2018 - 16:49
Фото Imperial College London

Дослідники з біотехнологічної корпорації Genentech стверджують, що розробили новий ряд препаратів, які можуть проникати крізь мембрану клітини найнебезпечніших бактерій. Речовина з кодовою назвою G0775, здатна знищувати так звані грам-негативні бактерії, пише Science Alert, передає "Новое время".

Ці бактерії відрізняються тим, що у них є зовнішня мембрана, яка перешкоджає проникненню речовин всередину клітини. Звичайні антибіотики, такі, як пеніцилін, проникають в клітини грам-позитивних бактерій і знищують їх, а ось з грам-негативними впоратися не можуть.

Назва цих бактерій пов'язане з ім'ям данського бактеріолога Ганса Християна Грама, який виявив, що у частини бактерій фіолетовий барвник проникає всередину клітини, а у частини - ні. Більшість так званих супербактерій теж належать до грам-негативних.

Водночас як вчені знайшли безліч витончених способів боротися зі ростанням грам-позитивних бактерій, грам-негативні все ще є проблемою - згідно дослідникам, що стояли за останнім відкриттям, подвійна мембрана таких бактерій протягом десятиліть перешкоджала зусиллям з пошуку ефективних для них антибіотиків.

Щоб спроектувати нову зброю в боротьбі з бактеріями, вчені звернули увагу на клас молекул, які називаються аріломіцини. Вони вже показали свій потенціал як антибіотики проти грам-позитивних бактерій, таких як стафілокок. Ці хімічні речовини працюють шляхом блокування ферменту, який заважає білкам переміщатися через мембрану бактерій.

"У цьому дослідженні ми використовували методи медичної хімії для зміни аріломіцина з метою розробки модифікованих молекул, включаючи G0775, які на порядок більш ефективні, ніж аріломіцин, і здатні ефективно проникати через бактеріальну зовнішню мембрану", - пояснюють дослідники.

За словами авторів роботи, нова речовина під час тестів успішно знищила штам бактерії Klebsiella pneumoniae, який вже стійкий до 13 антибіотиків.

Читайте також - Подолати вірус

Джерело: Новое время

Новини партнерів

Loading...