У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Мерія Дніпра подарувала вузу "Лекторій"

13 жовтня, 2018 - 22:19
Фото надано автором

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара відзначає своє сторіччя. До ювілею виш отримав від міської ради Дніпра особливий подарунок. Тепер біля першого корпусу університету стоятиме концептуальний арт-об'єкт «Лекторій». Інсталяція містить 17 високих сталевих стільців коралового кольору. Усі вони разом умовно об'єднані в лекційну аудиторію. Як подарунок для університету в мерії розглядалися різні варіанти: від бронзових табличок до концептуальних скульптур. Однак вибрали саме цей проект. «Для мене Дніпровський національний університет – дійсно альма-матер. Усе моє життя пов'язано з ним. Мій батько все своє життя працював тут. Цю інсталяцію ми задумували як подарунок від мерії для університету. Хоча ВНЗ і національний, він знаковий для міста. Інсталяція модернова та доволі контроверсійна. Є різні думки, проте студентам подобається. Ми будуємо сучасне місто, яке дивиться в майбутнє. Такі проекти, що міняють міський простір і приваблюють людей, потрібні», - зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов під час відкриття інсталяції «Лекторій».

Уперше «Лекторій» побачив світ у 2015 році. Під час різних мистецьких акцій стільці-велетні побували спочатку на фасаді, а потім – на даху дніпровських будівель. Також інсталяцію спускали на воду з Фестивального причалу. Крім цього, об'єкт представляли в Мистецькому арсеналі в Києві. Створив інсталяцію дніпровський художник і архітектор Микита Шалений. Свої проекти він реалізує не лише в Україні, а й за кордоном.

Інсталяцію «Лекторій» трактують по-різному. Це і розповідь про те, як важко суспільство сприймає щось нове, і символ того, що слід рости і прагнути зрозуміти незвичайне. Разом з тим, за версією Дніпровського національного університету, кожен зі стільців присвячено видатним випускникам закладу. Серед них письменники Олесь Гончар і Павло Загребельний, професор Гарварду, відомий історик Сергій Плохій, який недавно був на книжковому фестивалі Book Space у Дніпрі, а також узагальнені фігури професорів, студентів, академіків і героїв України. Один зі стільців «належить» меру Дніпра. Вночі «Лекторій» підсвічується, а збоку на стільцях є спеціальні QR-коди, за допомогою яких можна дізнатися історію героїв інсталяції. Студентам такий художній витвір до душі. «Ми спочатку були здивовані. Всі бігали дивитися на ці стільці. Вони і дивують, і водночас вражають. Мені це нагадало, знаєте, щось таке з вулиць Амстердама. За духом схоже. У Дніпрі мало такого. Звичайно, нехай вони будуть у нашому університеті», - розповіла студентка Світлана. Жителі Дніпра вже роблять селфі на тлі незвичайного арт-об'єкту.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...