Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
Григорій Сковорода, видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог

У Берліні тисячі людей протестують проти антисемітизму

13 жовтня, 2019 - 22:33
Фото: Reuters

У німецькій столиці відбувається демонстрація проти антисемітизму. Проведена в неділю, 13 жовтня, акція зібрала за даними організаторів - політичного союзу Unteilbar ("Неподільні" - Ред.) - близько 13 тисяч осіб. 

Натомість поліція наводить інші дані - близько шести - восьми тисяч учасників, передає агенція новин dpa, передає DW

Раніше для участі в ході зареєструвалися 10 тисяч учасників, кажуть організатори.

Демонстрація проводиться у відповідь на  атаку на синагогу в місті Галле в землі Саксонія-Ангальт, скоєну цього тижня. Учасники ходи закликали до рішучої боротьби з расизмом, правим екстремізмом та антисемітизмом.

Серед демонстрантів були представники місцевої влади, а також єврейських організацій. До мітингарів приєднався й  лютеранський єпископ Маркус Дреґе (Markus Dröge), передає агенція новин epd.

Нагадаємо, 9 жовтня в місті Галле в землі Саксонія-Ангальт було застрелено двоє людей - 40-річна жінка і 20-річний чоловік. Перед цим зловмисник намагався проникнути в синагогу, де на той момент з нагоди свята Йом-Кіпур перебувало понад 50 осіб.

Згодом з'явилися повідомлення про стрілянину в місті Ландсберг за 15 кілометрів на схід від Галле. Там було поранено двох осіб. Невдовзі після стрілянини поліція затримала підозрюваного нападника - ним виявився 27-річний Штефан Б. (Stephan B.). Згодом він зізнався в скоєнні злочину на ґрунті антисемітизму. Напад  кваліфіковано як правоекстремістський теракт.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ