Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

На премію імені Конрада претендує понад 20 українських письменників

13 листопада, 2013 - 20:11

Понад 20 письменників з України претендують на премію імені Джозефа Конрада. Про це повідомив директор Польського інституту в Україні Ярослав Годун, передає Радіо Свобода.

Вручення премії відбудеться 13 грудня.

«Нині закінчився період, коли культурні установи, видавництва могли подавати своїх кандидатів. До 1 грудня міжнародне українсько-польське журі вибере трійку людей (кандидатів), з яких буде обраний переможець. Тобто, це будуть двоє лауреатів і один переможець. Голосування буде таємним. 13 грудня посол Польщі відкриє конверт з іменем переможця», – сказав Годун.

Згідно з правилами проведення конкурсу, переможець отримує премію в розмірі три тисячі євро і можливість піврічного стажування в одній з культурних установ Польщі у рамках стипендіальної програми Gaude Polonia, повідомив Годун.

Цього року премія імені Конрада буде вручена учетверте. Її заснували у 2007 році Польський інститут у Києві у партнерстві з Національним центром культури у Варшаві, щоб підтримати молодих українських літераторів. Премія також слугує промоції української літератури за кордоном, зазначив Годун.

2011 року премію отримала письменниця Наталка Сняданко, яка тепер є членом журі конкурсу. Крім неї, до складу журі входять директор Польського інституту у Києві Ярослав Годун, науковці з Польщі й України Богуміла Бердиховська і Віра Агеєва, директор Інституту книги (Польща) Гжегош Гауден, український видавець Іван Малкович, публіцист і журналіст Віталій Портников.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ