Одна із ознак мистецтва - це його нестримний вплив на розвинений інтелект.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Євросоюз висловив підтримку відкриттю ринку землі в Україні

13 листопада, 2019 - 11:57
Фото: UA.News

ЄС підтримує плани української влади відкрити ринок землі в Україні, і вважає, що це може розкрити величезний потенціал для економіки країни. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Представництва ЄС в Україні.

Як зазначили у представництві, при відкритті цього ринку важливо встановити гарантії, щоб уникнути "надмірної концентрації землі в руках декількох операторів, забезпечити справедливе ставлення до власників невеликих земель, які бажають продати свої земельні ділянки, та гарантувати права активних дрібних фермерів, які бажають придбати землю сільськогосподарського призначення".

Євросоюз рекомендує, щоб маленькі фермерські господарства були в основі системи державної підтримки.

"Малі фермери повинні стояти в центрі цієї реформи, зокрема ті, які ще не зареєстровані як юридичні особи - фізичні особи, які обробляють сільськогосподарські угіддя", - йдеться у повідомленні.

У представництві ЄС зазначили, що однією з передумов успіху є підвищення прозорості через відкритий доступ до даних про права на землю та їх публікацію.

"Для цього знадобиться поглиблена реформа Державного геокадастру та перерозподілу деяких його функцій. ЄС розглядає можливість продовжити свою підтримку впровадженню земельної реформи, особливо акцентуючи увагу на інституційних змінах (для управління земельними ресурсами, планування та управління, спрямованих на інтеграцію Кадастру та Реєстру прав), навчанні і посиленні потенціалу та моніторингу передбачених гарантій", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, сьогодні Рада розгляне 11 законопроектів щодо земельного питання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: РБК-Україна
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ