Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

У Вінниці назвали переможців конкурсу візуального мистецтва імені Натана Альтмана

13 грудня, 2018 - 19:29
Фото надано автором

14 художників сучасного мистецтва з Вінниці, Києва, Львова та Харкова пройшли у фінал цьогорічного конкурсу імені Натана Альтмана. Сьогодні, 13 грудня, вони презентували свої роботи у виставковій залі культурного центру «Галерея ХХІ». В експозиції представлені різні жанри – від традиційних живопису, графіки і колажу до новаторських і дещо провокаційних інсталяцій, відео-арту та мультимедійного мистецтва.

Як каже куратор проекту Олександр Никитюк, визначити переможця було вкрай важко, адже роботи різні – в техніці виконання, композиції, передачі образу. Усі вони оригінальні й глибокі. Та проект Андрія та Лії Достлєвих, переселенців з Донбасу, під назвою «Голодомор» вразив своєю актуальністю, складними і водночас зрозумілими меседжами, які змушують шукати смисли і переосмислювати побачене.

«Усі фіналісти – дипломанти конкурсу. Вони використовують сучасні технології для того, щоб продемонструвати власне творче бачення. Якість робіт, поданих на конкурс, на високому рівні, конкуренція була шаленою. Але перемогла історія про минуле, яку неможливо забути. Про неї зараз активно говорять у світі, а в Україні – вона болить і болітиме. Тому перше місце зайняв проект «Голодомор» Андрія і Лії Достлєвих. Їх сьогодні немає з нами, вони закордоном, де пропагують цю ідею, бо увесь світ мусить знати про геноцид в Україні», – наголосив Олександр.

За результатами конкурсу було визначено три переможця. Володарі першого місця – Андрій та Лія Достлєви отримали спеціальну премію від «Асоціації арт-галерей України» – право на проведення персональної виставки у Києві.

Як писав «День»,конкурс візуального мистецтва імені Натана Альтмана проводиться у Вінниці п’ятий рік поспіль. Стартував він 15 листопада. На участь у ньому було подано 58 заявок від молодих митців сучасного мистецтва з різних куточків України. Фіналістів обирали за критеріями інноваційність, актуальність та художня доцільність. До складу журі входили мистецтвознавці, галеристи, організатори мистецьких подій в Україні та Польщі.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ