Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Телескоп Hubble зняв комету, яку відкрив український астроном

13 грудня, 2019 - 22:53
Фото NASA

Телескоп "Хаббл" Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) сфотографував першу міжзоряну комету 2I/Borisov (C/2019 Q4 (Borisov), яку відкрив український астроном Геннадій Борисов.

Знімок був зроблений під час максимального наближення комети до Сонця, повідомляється на сайті NASA.

"Хаббл” продемонстрував нам верхню межу в плані розміру ядра комети Борисова, яке є дійсно важливою частиною комети... Дивно, але ці знімки показують, що вона приблизно в 15 разів менша, ніж на те вказували перші спостереження. Наші зображення, зроблені “Хаббл”, показують, що радіус ядра виявився меншим, ніж пів кілометра", - прокоментував астроном з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) Девід Джуїтт.

За його словами, це важливо розуміти для того, щоб оцінювати, як багато подібних об'єктів присутні у всій Галактиці й в сонячній системі.

Як відомо, 2I/Borisov (C/2019 Q4 (Borisov) відкрив 30 серпня 2019 року кримський астроном-аматор Геннадій Борисов за допомогою 65-см телескопа власної розробки в обсерваторії MARGO (L51, смт Научний, Крим). Об'єкт був на межі сузір'їв Рисі й Рака та мав невеликий хвіст. У момент відкриття об'єкт перебував на відстані 3 ± 0,13 а. о. від Сонця й рухався в напрямку із сузір'я Кассіопеї поблизу межі із сузір'ям Персея дуже близько до площини Галактики. Комета мала досягти перигелію близько 7 грудня 2019 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ