Влада частіше переходила з рук до рук, аніж від голови до голови.
Станіслав Єжи Лєц, відомий польський афорист, сатирик, гострослов і поет

ООН закликає світових лідерів оголосити надзвичайний кліматичний стан

13 грудня, 2020 - 10:23
Фото: Reuters

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш назвав "драматичною" екологічну ситуацію, що склалася в світі. На його думку, світові лідери повинні оголосити в своїх країнах "надзвичайний кліматичний стан", щоб стимулювати дії щодо запобігання катастрофічного глобального потепління.

Про це він заявив у суботу, 12 грудня, під час своєї вступної промови на віртуальній конференції з нагоди п'ятиріччя Паризької кліматичної угоди, передає Deutsche Welle.

За словами генсека ООН, тих зобов'язаннь, які на себе взяли країни, не достатньо для того, щоб обмежити підвищення температури на планеті.

"Чи може хто-небудь ще заперечувати, що ми зіткнулися з драматичною надзвичайною ситуацією? Саме тому сьогодні я закликаю всіх лідерів у всьому світі оголосити надзвичайний кліматичний стан у своїх країнах", - заявив Гуттеріш. На його думку, цей стан має тривати, поки країни не досягнуть вуглецевої нейтральності (коли викиди вуглекислого газу компенсуються за рахунок вуглецево-негативних проєктів. - Ред.)

Глава ООН заявив, що пакети заходів з відновлення економіки, запроваджені після пандемії коронавірусу, дають можливість прискорити перехід до низьковуглецевого майбутнього, але зазначив, що для запобігання катастрофічним наслідкам необхідно зробити набагато більше.

"Члени G20 досі витрачають на 50 відсотків більше в своїх пакетах стримулювання економік на сектори, пов'язані з виробництвом і споживанням викопного палива, ніж на низьковуглецеву енергетику. Це неприйнятно. Трильйони доларів, необхідні для відновлення від наслідків пандемії, - це гроші, які ми беремо в борг у майбутніх поколінь", - сказав Гутерріш.

"Ми не можемо використовувати ці ресурси на такі заходи, які залишають майбутнім поколінням гору боргів на зруйнованій планеті", - додав генсек ООН.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ