Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

До другого туру виборів президента Чехії виходять Земан і Драгош

14 січня, 2018 - 09:37
Фото Reuters

Президент Чехії Мілош Земан, відомий своїми проросійськими поглядами, впевнено перемагає у першому турі  президентських виборів в країні, який розпочався напередодні, 12 січня, та завершився вдень у суботу, 13 січня.

Утім, за два тижні, 26-27 січня, очікується другий тур, у якому конкуренцію чинному главі держави має скласти проєвропейський кандидат Їржі Драгош. Про це свідчать оприлюднені попередні результати підрахунку 100 відсотків голосів, інформує Reuters.

За даними чеського статистичного відомства, Земан набирає 38,6 відсотка голосів, Драгош - 26,6 відсотка. Ще сім кандидатів мають менше 10 відсотків голосів. Нещодавне соцопитування щодо другого туру пророкує Драгошу 48,5 відсотка, тоді як Земану - 44 відсотка. Напередодні у Празі біля дільниці, де голосував Земан, зібралися антикремлівські протестувальники, які називали президента "продажною дівкою Путіна", передає агенція новин AFP.

73-річний Земан відомий своїми відверто ісламофобськими поглядами. Він неодноразово наголошував, що мусульмани не зможуть інтегруватися в європейських країнах. Земан також не раз висловлювався за скасування санкцій Євросоюзу проти Росії. Своєю чергою Драгош виступає за поглиблення співпраці з ЄС і за збереження санкцій проти РФ. Він наполягає на тому, що Прага має відігравати активнішу роль в Євросоюзі та підтримує перехід Чехії на євро.

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...