Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Майбутнє кінотеатру "Київ" вирішиться на конкурсі орендарів, - КМДА

14 січня, 2019 - 14:37
Фото: Facebook

Подальшу долю кінотеатру «Київ» планують вирішити на конкурсі орендарів, заявили у Київській міській держадміністрації.

«Для ефективного використання майна проведуть конкурсу, де оберуть майбутнього орендаря», — про це заявив заступник голови КМДА Володимир Слончак, передає кореспондент Громадського.

За словами чиновника, в конкурсі можуть брати участь усі охочі, включно з попереднім орендарем. Переможе той, хто запропонує найбільший розмір орендної плати. КМДА орієнтується на початкову суму орендної плати у розмірі 700 тисяч гривень. В умовах нового договору буде пункт про обов’язковий капітальний ремонт будівлі кінотеатру. КМДА планує провести відкритий конкурс за місяць-півтора.

Крім того переглянуть договори суборенди, які уклав нинішній орендар ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ», оскільки вони були укладені з порушеннями.

За словами замдиректорки ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ» Ірини Шинкаренко, вони будуть брати участь у конкурсі, однак дізналися про нього на брифінгу КМДА. Однак вона зазначила, що орендна плата у розмірі 700 тисяч грн на місяць занадто висока для культурного центру.

Призначення будівлі столичного кінотеатру "Київ" не зміниться після проведення конкурсу на його оренду, заявляє заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Слончак.

"Хочу нагадати, що кінотеатр є пам'яткою архітектури місцевого значення, і його цільове призначення не може бути змінене, він виключно кінотеатр", - заявив В.Слончак на прес-конференції в понеділок у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, перед укладенням договору оренди орендар має укласти охоронний договір із департаментом охорони культурної спадщини, в якому буде чітко визначено цільове призначення будівлі - кінотеатр.

"У нас є умови конкурсу, що можна проводити і що проводитиметься, ніякого казино, я вас запевняю, не може там бути, його призначення як кінотеатр", - наголосив В.Слончак.

Він також повідомив, що протягом місяця - півтора буде оголошено конкурс на оренду приміщення, переможцем якого стане той, хто запропонує найбільший відсоток суми від оренди.

"На сьогодні міська влада ухвалила рішення для виконання планових показників надходжень до бюджету від орендної плати... визнано за доцільне проведення процедури прозорого конкурсу з передачі будівлі кінотеатру в орендне користування для здійснення кінопоказів і проведення культурно-мистецьких заходів", - розповів В.Слончак.

За словами заступника голови КМДА, відповідно до нового порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна міста Києва "переможцем конкурсу буде визначено того суб'єкта господарювання, який запропонував найбільший відсоток розміру орендної плати".

В.Слончак також зазначив, що перед конкурсом буде визначено ринкову вартість будівлі кінотеатру, а в конкурсі можуть брати участь будь-які особи, зокрема й попередній орендар.

Він нагадав, що майновий комплекс було передано в оренду товариству з обмеженою відповідальністю Культурний центр кінотеатр "Київ" у 1998 р. рішенням КМДА. Договір оренди було укладено на десять років – терміном до 4 січня 2009 року і було пролонговано до 4 січня 2019 р.

Заступник голови КМДА звернув увагу, що площа кінотеатру - 7131 кв. м, орендна плата становить 47 тис. грн (на місяць - ІФ). За його словами, орендар уклав також чотири договори суборенди на площу 886 кв. м, за яку орендар отримував 208 тис. грн.

Як зазначив директор департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь, договори суборенди були оформлені з порушенням законодавства, оскільки термін їх дії був довшим за термін дії договору оренди.

За словами А.Гудзя, згідно з попередньою оцінкою, очікується, що стартова ціна конкурсу на право оренди "буде не менше ніж 700 тис. грн на місяць".

Кінотеатр "Київ" відкрито в центрі української столиці 23 листопада 1952 року. Він розташований у щільній забудові кварталу між житловими будинками кінця XIX - початку XX століть.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ