Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

В Україні з'явиться "посол ООН", - Єльченко

14 січня, 2019 - 14:03
Фото: unmultimedia.org

В ООН у 2019 році впроваджують "інститут послів", який також буде в Україні, повідомив постійний представник України при організації Володимир Єльченко.

"З 2019 р. у системі ООН упроваджується т. зв. інститут послів... Відтепер такий посол ООН діятиме і в Україні. Але для нього, а точніше - її повноцінного функціонування доведеться переглянути підписану ще в далекому 1992 р. угоду між Україною та ООН, яка вже не відповідає сучасним реаліям", - повідомляє посол у своїй статті для ZN.UA, передає Інтерфакс-Україна.

На його думку, ширші повноваження резидентів-координаторів мають допомогти генеральному секретарю тримати руку на пульсі на місцях із метою більш оперативного реагування. Тож вимоги та відповідальність ООН теж посилюватимуться.

"Тепер резиденти-координатори безпосередньо підпорядковуватимуться генеральному секретарю ООН і вважатимуться найвищими представниками системи ООН у країнових офісах. Їхній мандат передбачатиме не тільки реалізацію програм розвитку, як це було донедавна, а й поліпшення загальної координації між агентствами системи ООН і, можливо, найголовніше - підтримку урядів для запобігання кризам (гуманітарним, безпековим, політичним, техногенним)", - пояснив дипломат.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...